sayfalar

19 Mart 2014 Çarşamba

YİNE BAŞLADILAR

Onbir yıl bitti, oniki yıl oldu, üçüncü dönem bitti, dördüncü döneme girilecek. Üç genel, üç yerel seçim kaybettiler hala bir milim değişiklik yok. Hala birinci günkü argümanlar.

YİNE BAŞLADILAR

Yine başladılar: "Bilmem nerde çuvalla AKP mühürlü oy pusulası bulundu", "oy verdikten sonra geri dönün zarfın arkasına bir daha bakın değiştirilmiş mi?"

Vay oyunuzu şöyle kontrol edin, vay zarfınıza böyle mühürletin...

Yahu kim ne yapsın sizin oyunuzu? Hem siz 90 yıllık Cumhuriyet tarihinde ne zaman bir seçim kazandınız da şimdi kazanamayınca oylarınızın çalındığını iddia ediyorsunuz, ona buna çamur atıyorsunuz?

BU NEYİN HİLESİ

İlk otuz yıl zaten siz milli iradeyi çalıp tek parti adı altında kendinizi yıllarca hükmen galip ilan ettiniz. Yapılan ilk seçimde de defolup gittiniz, bir daha da gelemediniz. Şimdi neyin hilesi, neyin hurdası?

İşte toplam bu kadarsınız siz, bu kadar! Bunun AKP ile alakası yok, AKP aniden buharlaşsa bile bu halk yine size oy vermeyecek, başka bir liberal/sağ parti bulup ona oy verecek.

Yani darbe dışında iktidar şansınız yok, bunu siz de bildiğiniz için parkta bahçede tepinip camı çerçeveyi indiriyorsunuz. Ancak bir darbe olur da seçimsiz bir hükümet kurulursa o zaman iktidara gelebilirsiniz. Siz oy alamıyorsunuz, çünkü projeniz yok.

Yok, sen solcu değilsin, merkez sağsın ama AKP gitsin istiyorsun, öyle mi? Bir parti toplam oyların %50'sini, sağ oyların %80'ini alıyor ama o parti merkez sağ değil, sen merkez sağsın, öyle mi? Sen o merkezi bir daha düşün.

MİTİNGLERE BİLE MONTAJ DİYORLAR

Artık kendi sayılarını söyleyecek yüzleri yok, sıra AKP'nin mitinglerini photoshop çamuruyla karalamaya geldi. En son İzmir mitingine İzmirliler katılmamış, Kayseri'den, Konya'dan insanlar taşınmış. :)))

Polisin kayıtlarına göre 250 bin katılımcı var. Bunlar İzmirli değilse nereli? AKP İzmir'den 250 bin oy alamıyor mu? Bunları İzmir'e taşımak için tanesine 50 kişi sığacak şekilde 5 bin otobüs gerekiyor. Nerede o filo? Hangi trafikle taşınmış?

Fiziki olarak bir odaya sığmayacak büyüklükte çalıntı para var ve bir telefonla sıfırlanıyor.

AKP 20 MİLYON OYU ALTINLA MI KAZANDI

"AKP'nin önceden hazırladığı oy pusulasını alır seçimde kullanırsan bir ufak altını kaparsın". Tabi AKP 20 milyon oyu böyle birer ufak altın vererek kazandı öyle mi? Sen ya sayı bilmiyorsun ya sopa yememişsin.

İşte böyle aklı selimi aşan yorumlarla kendilerini bitirdiler. .

Medyada bir kural vardır, insanları belirli bir süre/sayıdan fazla maruz bıraktığınız mesajlar ters etki yapmaya başlar. İnanılırlığını yitirir.

Parodiye dönüşür.

Bir ara tape furyası başlatıldı, başlangıçta ağır bir bel altıydı, etki yapıyordu. Fakat bir süre sonra 1970'lerin porno sinemaları gibi arka arkaya üç film birden gösterilmeye başlandı.

Ve tabi etki sıfırlandı. Şimdi kamuoyu yoklamaları etkinin tersine dönüştüğünü gösteriyor.

"BENİM GÖRÜŞLERİMİ YANSITAN PARTİ YOK"ÇULAR VAR

Bir de "Seçimde benim görüşlerimi yansıtan parti yok"cular varmış. Gülse Abla bunlara hiç olmazsa "en az gıcık oldukları partiye" oy vermelerini söylüyor.

Seçime liberalinden komünistine, mütedeyyininden atesitine 26 parti giriyor. Neymiş senin bu partilere sığmayıp taşan o pek kıymetli görüşlerin?

Neo-komünizm mi keşfettin, yatırım kapitali fazlasını eritmeden krizden çıkmanın formülünü mü buldun?

Palavra, sen aslında CHP'linin önde gidenisin ama söylemeye utanıyorsun

Sonra da sosyal medyada diyorsunuz ki "30 Mart bir yerel seçim değil, bir IQ testidir".

Evet, her seçim öyledir, onu biliyoruz, o yüzden genel başkanınız önceki seçimde oy atmayı becerememişti.

Siz de zaten bu bir IQ testi olduğu için kazanamayacaksınız