sayfalar

10 Mart 2014 Pazartesi

Gülenin sırrı

Gülenin sırrı!

Seçim günü yaklaştıkça internete düşen ses kayıtları giderek artıyor! Ve ülke tansiyonu yükselen bir atmosfere teslim oluyor! Ortaya çıkanların dışında çıkma ihtimalinden söz edilen kasetler gizli manşetleri süslüyor!

Devletin her kurumuna SIZAN yapının bunca yıldır ele geçirdiği avantajlar hiç küçümsenecek gibi değil!

Ellerinde çok ama çok ciddi arşiv var!

Türkiye üzerinde hesapları olan, ülkenin kontrolünü TÜRKLER'e vermek istemeyen YAPI zaten böyle çalışırdı!
Bir, iki, üç bazen de dört aşamalı düşünüp PLAN yapardı!
Türk insanı, devleti, düne kadar asla bu planları göremezdi! En fazla uğraştığımız ilk aşama olurdu! Oysa KUKLACILAR bariyerlerin, kalelerin, piramitlerin arkasında bizi izler, oyunu okuyamadığımızı görerek gülümserdi!

Bu Türkiye'nin kaderiydi!
Kendi evlatlarının laboratuvar malzemesi olarak kullanılmasını göremeyen bir DEVLET vardı! Hammaddesi bu memleketin çocukları olan PARALEL YAPIYI 40 yıldır ıskalayan ve ne olduğunu çözemeyen bir ANKARA vardı! Şimdi işler değişti!
En azından karşıdaki yapının nasıl çalıştığı ve izlediği rota ortaya çıktı!

Ama hep söylediğim gibi içerideki ÇATIŞMANIN asıl nedenini bilmemiz şart!

Yoksa aslında kimlerle kavga ettiğimizi ve ülkemizi kime karşı savunduğumuzu anlamayız!
Bilemeyiz! Bilmeden de savaşı kazanamayız!
Yabancı basını yani YAHUDİLER'in sahibi olduğu medyayı dikkatlice ama çok dikkatlice izlerseniz dünya üzerinde YENİ BİR ROTA belirlenmeye çalışıldığını anlarsınız!
Şu an pek çok siyasi figür katıldıkları televizyon programlarında ısrarla ALMANYA vurgusu yapıyor! Yani SOROS'un attığı işaret fişeğinin izinden gidiyor!
Kennedy'nin katledilmesine neden olan PLANI tekrar hayata geçirmek istiyorlar!
Dünyadaki dengenin Amerika ile Rusya arasında değil, Washington ile Berlin arasında kurulmasını arzuluyorlar ve bunun için çok yoğun çalışıyorlar!
Almanya'nın PARADA büyük özelliği vardır! Amerika'da ve dünya genelinde PARANIN sahibi olan Yahudiler EŞKENAZİ'dir! PARA imparatorlarına baktığınızda bu durumu çok net görürsünüz!
Hatta ABD Merkez Bankası'nda yönetici olarak çalışanların da büyük bölümü EŞKENAZİ YAHUDİSİ'dir!
PARAYI elde tutan AKIL Putin'li Rusya'nın devredışı kalmasını istiyor!
Eski Rus imparatorluğunun canlanmasını istemiyor! Karadeniz ve Akdeniz'de Rus görmeye dayanamıyor! Kendi elleriyle kurdukları ÇİN'in Doğu'dan, Almanya'nın BATI'dan sıkıştırmasıyla Rusya'nın kendi sınırlarına çekileceği ve küçüleceği hesapları yapılıyor!
PARANIN imparatorları Obama'yı da bu tezle ikna etmeye çalışıyorlar! Obama'yı getiren güç buna katılmasa da karşı ekip ısrarla bastırıyor!
Uzun vadede Ruslar'ın tehlikesinden dem vuruluyor! Almanlar'ın kontrolünün çok daha kolay olduğu ileri sürülüyor! Paranın merkezi Londra da oyuncu değişikliğinden, yani Rusya'nın çıkıp Almanya'nın girmesinden dolayı bankalarına akacak parayı hesaplıyor! İştahı kabarıyor!
Dünya bunu tartışırken bizim içeride CEMAATE takılıp kalmamız oyunu tam olarak okuyamadığımızı gösterir!
Cemaat, şu an Erdoğan'ı götürme görevini üstlenmiş durumda! Putin'le birlikte Erdoğan'a "SALDIRI EMRİNİ VERENLERİN YAHUDİ BARONLAR" olduğunu bilmese de...
Onlara küresel anlamda düşen görev bu!
Zaten Gülen'in CIA ve FBI'dan özenle seçilmiş 10 ajan tarafından aralıksız olarak bilgilendirilmesinin nedeni de bu! Ajanlarla BAŞBAŞA ve tanık bırakmadan yapılan görüşmelerin anlamı da bu!
Her hafta yapılan bu görüşmelerden sonra anahtarları sadece iki kişide olan KASAYA nelerin konulduğu büyük merak konusu!
* Gülen ve uzun zamandır yanında olan kişinin uyurken bile boynundan çıkarmadığı anahtarlar neden çok ama çok önemli?
* Neden kimse orada ne olup bittiğini bilemiyor?

* Hoşgörü hareketinin sakladığı gizli bilgi nedir?

* Ortaya çıkmasından korkulan nasıl bir şeydir?

* Konuşulanların dinle diyanetle ne ilgisi vardır?
Bu soruların cevaplarını şimdilik öğrenme şansımız yok!

Biraz beklemeliyiz!
Ancak Gülen'e akıl veren yapının çalışma biçimi dikkate değer!

Nasıl mı?

Anlatalım!
Bakın harekete, gönül, zaman, para ve hayat veren tanıdığım çok mübarek insan var! Bunların sayısı belki hareketin yüzde 99'u! Camia, bu insanların omuzlarında yükseldi! Etkisi ve nüfuzu arttı!
Dünyaya yayıldı!
120 dolar aylığa çalışacak öğretmen bulamazsan o okullar ne işe yarardı?
Elini cebine atan esnaf, ticaret erbabı olmasa oralara nasıl gidilirdi?
İsim vermek istemiyorum ama çok yüce gönüllü insan şu an cemaatin içinde sıkışıp kalmış durumda! Konuştuklarım hep aynı şeyi söylüyor! Hayatlarından vazgeçmiş insanlar şimdi hiç bir şey olmamış gibi nasıl kenara çekilip yeni bir yaşam kursunlar!
Zor hem de çok zor! İşte harekete gönül veren insanlar bayrağı taşırken Gülen'in TAYİN ettiği MİT İmamı, TSK İmamı, Emniyet İmamı, Yargı İmamı gibi insanlar özel yetkilerle çalıştı! Bu insanlar Gülen'den başka bir otorite tanımadı! Raporlarını sadece ona verdi! Ve bütün görüşmeler neredeyse yüzyüze yapıldı!
Kimse olmadı! Kimse dinlemedi!
Son günlerde "ABİ", "ABLA" diye nitelendirilen birçok kişi bu organizasyonu duymadı, bilmedi! İyi niyetle Pensilvanya'dan gelen emirlerin peşine düştü!
Yaptıkları işin BÜYÜK fotoğraftaki YERİNİ GÖREMEDİ! Göremezdi de zaten! Devletin uzun yıllar ıskaladığını imanlı, temiz kalpli insanlar nasıl bilecekti!

Askerin, MİT'in, Emniyet'in gözden kaçırdığını ANADOLU çocuğu kendi aklıyla nasıl bulup çıkaracaktı!
Oysa yapılması gereken şey Kraliçe'nin İstanbul'daki adamlarını izlemekti!

Bunu yapan çok az kişiydi!
Gülen'le BARONUN yan yana geldiğini duyunca "BİNGO" dedim!

Bildiğim gerçeğin işitilmesiydi yaşadığım!
Artık güçler birleştirilmişti! İngiltere'nin çıkarları için burada olanlar, Anadolu'nun bağrından çıkan hareketle el ele verip ANADOLU'yu biçecekti! Anlaşmanın anlamı buydu!
Rüşvet, yolsuzluk, tapeler, kasetler, takipler işin görünen kısmıydı! Yapılanlara taban bulmak için ortaya saçılan nedenlerdi!
İngilizler, yani CUMHURİYET'i ve Türk devletini kuran son güç, belli ki Amerika'daki etkisinin ortaya çıkması için düğmeye basmıştı! Kraliçe'ye bağlı İngiliz Finans İmparatorluğu'nun sadık adamları Amerika'daki tarifi imkansız finansal güçleriyle Obama'yı sıkıştıyordu!
Almanya'yı öne çıkararak MÜSLÜMAN kimliği olmayan yeni bir oluşum için Türkiye'yi karıştırıyordu! Yeni MODEL hayata geçtiğinde Erdoğan asla olamazdı!
Çünkü Erdoğan'ın rotasıyla bu yapının rotası birbirine tersti! Onlara söz dinleyecek biri gerekiyordu! Bu asla ve kat'a Erdoğan değildi!
Küçük, sınırlı ve iddiası olmayan Türkiye hedefti! Dün olduğu gibi! Bizler pek yapmayız ama ne olacak sorusunun cevabı biraz da Obama ve onu getiren yapının bunlara teslim olup olmayacağı ile ilgili...
Ben Amerika'ya baktığımda bunları görüyorum! Gözüme batan sadece paralel yapı değil!
Ya millet olarak araya hiç yabancı almadan büyüyeceğiz!

Ya da kaderimizin YAHUDİLER tarafından çizilmesini bekleyeceğiz!

Ben onurlu olanı yapacağımızı düşünüyorum!
Kararı BİZ vermezsek üzerimize basıp hem Türkiye'yi hem bölgeyi paspas yapacaklar!
Yok ilk kez ayağa kalkıp "Bize sormadan kimse adım atamaz!" dersek işte o an tarih tersine akmaya başlar!
Oyunu kuranların, gözden kaçırdığı tek şey bu! Bunu yapacağımıza inanmıyorlar!
Eğer Türkiye bir ve bütün olursa Rusya da, İran da, Irak da, Suriye de, Kürtler de bize gelir! İlk etapta! Sonrası onların sorunu!

Farkınızı fark edin!
Gücünüzü konuşturun! Bu millet tarih

boyunca bunu yaptı! Yine yapar!
Ergün Diler