sayfalar

26 Mart 2014 Çarşamba

Erem Şentürk : Selam Terör Örgütü

Erem Şentürk : Selam Terör Örgütü

Allah'ın selamı üzerinize olsun.

Nerden nereye?

Başlangıcı daha eskilere dayanan bu hikâyeye adının değiştiği tarihten başlayalım. 11 Eylül 2001 de GWOT yani Global War on Terrorism adını alan kadim fitne adıyla birlikte taktiğini de değiştirdi. Bu günlerde adı GWOT
olarak bilinen askeri ve psikolojik savaş merkezinin tarihsel sürecini anlamak için üç büyük dönüm noktasına ve değişimine bakalım.

1610

''Tanrının krallığının düşmanı Müslümanlar şeytanın yardımıyla çok güçlü ve kurtulması imkânsız saldırılar yapıyorlar. Kiliseye bağlılığımız azaldıkça şeytanın çocukları güçlenerek bütün Avrupa'yı boğana kadar büyüyecekler .''

1968

''İslam küresel bir terör faaliyetidir. İyiliği, güzelliği tavsiye eden düşünsel doktrinler olan diğer tüm dinlerden İslam'ı ayıran önemli bir özellik de Müslümanların dinleri adına bir ibadet olarak savaşmaya istekli olmalardır.''

2001

''Kendilerine Müslüman diyen küresel teröristler dünyayı ölümle tehdit ediyorlar. Dünya, cenneti sadece kendisi için anlatan patlamaya hazır cihadistlerin hayal ettiği bir yer olmayacak. İyi insanlar olarak ülkelerden ve politikalardan bağımsız olarak her zamankinden daha kararlı ve daha güçlü bir savaş yürüteceğiz. Müslümanların arasındaki iyi insanlar yeni dünyada huzurlu ve güvenli hayat istiyorlarsa kendilerini terörle aynı anlama gelen İslam'dan ayırmak zorundalar.''

GWOT'un Pensilvanya komutanlığının bu günlerde Türkiye cephesinde yürüttüğü savaşın temeli 2001 de anons edildi. Hiç Türkçe bilmeyen birine Selam kelimesini söylettiğinizde özellikle ana dili İngilizce olan birinin farkında olmadan İslam dediğini duyarsınız. Pensilvanya askerlerinin 17 Aralık saldırılarına ''Selam'' terör örgütü demeleri ve yabancı dillerdeki gazetelerinde, web sitelerinde ve sosyal medya mesajlarında özellikle bu adı kullanmaları tamda bu sebeptendir.

Selam ve İslam kelimelerinin Arapça kökünün aynı olması ve kullanıma alışık olmayan yabancı dillerde İslam kelimesinin karşılığının İzlam, İzlamik gibi okunması sebebiyle Selam kelimesini koyarak Terörle İslamı bağlama amacını duyarlı Müslümanlar çok önceden biliyordu.

BALTANIN SAPI

Baltanın kestiği ağaç ağlarken ''yanarım yanarım kestiğine değil de, sapın benden ona yanarım'' demiş. 17 Aralıkta Anadolu'nun bağrına saplanan baltanın acısından daha çok canımızı yakan şey bunları yapanların daha geçen hafta mescitlerden çıkarken birbirimize Allah kabul etsin dediğimiz insanların yapmasıydı. Hak Batıl mücadelesinde yeni süreci okumaya, açıklamaya çalışanlar diyor ki savaş hiç görülmediği kadar büyük olacak. Bu yeni savaşın en keskin tarafı ailemden devşirilmiş, evimden kaçırılmış, aklı zorla alıkonulmuş kardeşimin silahını bana doğrulttuğu an olacağını biliyorum. Halkbank, Mit tırları, İHH tırları, ses kayıtları, şantajlar gösteriyor ki kendi halkına bilenmiş ve bunu Allah için hizmet olduğunu sanan bir grup Müslüman, yabancı ülkeden gelen talimatlarla, vatanına karşı kaybedeceği bir savaşın içinde çırpınıyor. 1400 yıldır devam eden ve kıyamete kadar sürecek İslam tarihinde kimsenin hatırlamadığı ama meleklerin kaydettiği hayırlı bir ayrıntı olmaktansa büyük kara bir leke olarak geçmeyi gönülden seçmek ancak ikna ile olabilir. Bu iktidar ilk zamanlar ki gibi değil, bunların kulağını çekmek lazım, iyilikleri için burunlarını sürtmek lazım hep birlikte CHP ye oy veriyoruz, olmadı en güçlü rakip kimse ona oy veriyoruz sohbetlerinin altındaki kibir sabır tüketici cinsten. Otuz senedir adam yetiştiriyoruz tabi ki devleti biz yöneteceğiz diyen hastalıklı bir ruh halinin, bizde oy verdik devletteki payımızı verin diye isyan çıkarmaya çalışması normal kabul edilebilir. Devlet için can sıkıcı ayrıntı olan bu gelişme kolayca çözülebilir ve medya arşivlerinde komik haberler olarak yer alabilirdi. Meseleyi bu kadar çetrefilli yapan şey 2001 de açıkça söylenmeye başlanmış anlaşması 1997 de yapılmış yeni nesil İslam'ın küresel liderliği hülyasıdır.

İKİ ODAKLI ELİPS ALGI

İslam'la savaş tekniğini güncelleyen küfür milleti ilk olarak İslam alemini okuma yöntemini değiştirdi. 3 Mart 1924 yılında Hilafetin askıya alınmasıyla odağını yitiren ve Kabe'nin etrafındaki tavaftan esinlenilmiş dairesel yapısı bozularak dağıtık merkezlere bölünmek zorunda bırakıldı. O günden sonra kontrol edilen onlarca İslami merkez türetildi fakat hepsi kendi bölgelerinde etkiliydi. Bu gün yeni bir İslami merkezin deneyleri yapılıyor ve maalesef dünyada birkaç İslami yapılanma bu deneylerde kobay olarak kullanılıyor. Türkiye'de cemaat diye bilinen yapılanmaya uygulanan stres testleri başka cemaatlere de yapılmakta. İslam dünyasının algısını elipse çektiler ve bir odağına terörist, chadist, tehlikeli kafa kesenleri konumlandırdılar. Diğer odağına da ılımlı, diyalogcu, herkesi cennete alan pazarlıkçı zayıf, takiyeci, tedbirci Müslümanları yerleştiriyorlar. Bu anlamda belirli cemaatlerin liderlerine kâinat imamlığı rütbesi vererek iki odaklı elips bir İslam dünyası planlanıyor. Kainat imamlığı vaadiyle kontrol altına alınan ve kullanılan yapılardan biride maalesef bizim ülkemizdeki Fetullah Gülen grubu. Son günlerde net olarak biliyoruz ki bu grup İslami bir cemaat değil; Askerlere, savcılara, polislere, iş adamlarına, gazetecilere, federasyon ve konfederasyonlara, gizli servis elemanlarına, bürokratlara talimatlar veren bir oluşum olsa olsa örgüttür.

EZ CÜMLE

Terör haberi yaparken, Vatikan'dan aldığı talimatla selam kelimesini kullanan batılı gazetecilerin düşman olduğunu biliyor, Allah'ın bizi intikamına memur etmesi için dua ediyorduk. Aynı şeyi evimdeki kardeşimin yaptığını görünce ne yapmam gerektiğini bilemeyip afalladığım anda bunu yenilmek sananlara son uyarı; Allah'ın selamı üzeninize olsun Allah sizi ıslah etsin.

Yenişafak