sayfalar

5 Mart 2014 Çarşamba

Bu riyakarlığın daniskası değil mi

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'la yaptığı iddia edilen konuşmalar günlerdir tartışılıyor. Ondan önce de Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen kasetler yayınlanmıştı.

Kasettlerde ananas, ihaleler, banka kurtarma, Koç'a "Maliye geliyor hazırlıklı ol" ihbarı, "ABD ile aramız açılmasın" gibi pek çok nahoş konuşmalar yer alıyordu.

Dikkat ettiniz mi?

Gülen'e ait olduğu iddia edilen o kasetler yayınlandığında Gülen, avukatı aracılığıyla bir kendini savunmuş, kasetlerin tamamen montaj olduğunu, iddia sahiplerinin iddiasını ispatlamasını istemişti.

Bir tek Allah'ın kulu üzerinde durdu mu?

"Hadi bu kasetleri TÜBİTAK'a gönderelim, hadi ses analizi yapalım. Bakalım hoca yalan mı yoksa doğru mu söylüyor?" dedi mi? Cemaat medyası, "Bu kasetlerin montaj olduğunu ispatlarız" diyerek meydan okudu mu?

Yok!

Bunun yerine tam da yukarıda yazdığım şeyler yapıldı.

"Sadece biz hak yoldayız! Sadece bizim hocamız doğru! Bu işin en doğrusunu bizden başkası bilemez! Biz birşey yapıyorsak bir hikmeti vardır! Zaman bizim haklı olduğumuzu gösterecek. Yakında sokağa çıkacak yüzünüz olmayacak. Bize dokunan Gayretullah'a dokunur" denildi.

Erdoğan günlerdir meydanlarda,

"Benim olduğu iddia edilen ses kayıtları montaj ve dublajdır" diyor.

Yani Fethullah Gülen ne diyorsa aynısını söylüyor. Hocaefendiyi aklamaya çalışan cemaat medyası ve sosyal medyada soytarımsı hareketlerle twitler atan güruh ne yapıyor?

Erdoğan'ı bu kayıtlar üzerinden ipe çekmeye çalışıyor değil mi?
"Biz iddia ederiz, sen ispatla" diyor.

Bu riyakarlığın daniskası değil mi?

Tekrar gözden geçirecek olursak...

Ses kaydında Bilal Erdoğan olduğu iddia edilen kişi babasına,
"Bende ne olacak baba? Sadece senin paran var kasada" diyor. Cemaat medyasında, "Evden çıkarıldı" diye anlatılan para ne kadar?

1 milyar dolar!

Yani eski Türk parası ile hesaplarsak 2 katrilyon 200 milyar TL.

Niye kimse "Yahu böyle bir kasa bankalarda bile yok. Bu nasıl bir kasa ve böyle bir kasa Bilal Erdoğan'ın evine sığar mı?" diye sormuyor?

Aynı ses kaydından başka bir ayrıntı...

Erdoğan olduğu iddia edilen kişi oğluna,
"Abini, enişteni amcanı teyzeni çağır. Bu paraları sıfırlayın" diyor.
Siz Bilal Erdoğan olduğu iddia edilen kişinin, abisini, eniştesini, amcasını arayıp çağırdığına dair bir ses kaydı duydunuz mu?

Bu paraların daha sevkiyatı yapılırken, daha paralar evlerden çıkarılırken, "Neden operasyon yapılmadı ve Erdoğan ailesi suçüstü o paralarla yakalanmadı" diye soran, araştıran kimse gördünüz mü?

Hayır!

Günlerdir, "Niye inanmıyorsunuz, Erdoğan çalmış" diyenler işte tam da burada çuvallıyor.

Halkın geniş kesimleri işte bu nedenlerden dolayı Erdoğan'ın yolsuzluk yaptığına inanmıyor.

Erdoğan'ı zerre kadar sevmeyen kişilerin bile kafasında soru işareti olmasının nedeni budur!

Elinizi vicdanınıza koyun....

Yolsuzluktan dolayı hüküm giymek üzereyken Rahşan affı ile paçayı kurtaran Kemal Kılıçdaroğlunun "Yolsuzluk var" dediği bir ortamda kimi yolsuzluğun olduğuna inandırabilirsiniz?

11 yıldır ses çıkarmayıp, son 3 ayda tam da çıkarları zedelenince "Hırsız var" diyenlere kim nasıl inansın.

Süleyman Özışık