sayfalar

24 Mart 2014 Pazartesi

Bizim sevgili çok ulusalcılarımız Twitter'in çifte standardına seviniyor.

"Bizim sevgili çok ulusalcılarımız Twitter'in çifte standardına seviniyor. Türk insanına haksızlık yapılmasını savunacak kadar kendilerinden habersizler." Kendilerine sorarsan en milliyetçi onlar, en anti-emperyalist onlar. Her şeye karşılar, sömürüye, kapitalizme, hatta ticarete karşılar Bunları anlamayan cahil halka da karşılar. "Tam bağımsızlık" istiyorlar. Ama bütün bunları Bill Gates'in bilgisayarlarında, Iphone application'larda, Zuckerberg'in facebook'unda paylaşabiliyorlar. Bir de tam bağımsız olsalar herhalde beyoğlu postanesinden telgraf çekecekler birbirlerine. Başbakanı memleketi satmakla suçluyorlar aşağısı kurtarmıyor. Bir de BOP eş başkanı oluyor Başbakan. Fakat nasıl oluyorsa bir yandan da Başbakan'ı ABD sildi diye seviniyorlar. Neymiş suçu Başbakanın? "One minute" deyip İsrail'i kızdırmış, İran'a konulan ambargoyu delmeye kalkmış, değerli metal karşılığı yarı fiyatına petrol almış Başka? Suriye'de ABD'den bağımsız tavır almış. Ee, iyi yapmış işte, emperyalizme kafa tutmuş. Yok, olmaz! Emperyalizme kafa tutmak da onların tekelindedir, başka kimse tutamaz. TWİTTER İÇİN TEPİNEN ULUSALCILAR Şimdi de twitter için tepiniyorlar. Twitter'a erişim engellendi. Hayır, Twiterin size erişimi engellendi. Çünkü o da her site gibi reklamla yaşıyor ve sizi binerli gruplar halinde reklam verene satıyor. Daha önce de söylemiştim, reklam böyle çalışır. Bir reklam bize buzdolabı satmaz, bizi binerli gruplar halinde buzdolabı satan adama satar, parasını da ondan alır. ETEKLERİ TUTUŞTU Şimdi Türkiye pastasını kaybettiği için Twitter'in etekleri tutuştu. Avukatlarını gönderdi, görüşmeler sürüyor. Sorun özetle şu, Twitter'da birçok insanımızın özel yaşamına tecavüz eden paylaşımlar var, bunların kaldırılması için 600'ün üzerinde bavuru var. İnsanların mağdur oldukları ve bu içeriklerin kaldırılması gerektiği konusunda Türk mahkemelerinin kararları var. Twitter'a başvuruları var mahkemelerin. Ama Twitter takmıyor bunu. Yani bir hak ihlalini savunmayı hak sayıyor. TWİTTER'IN ÇİFTE STANDARDI Ha, Fransa, İngiltere veya ABD mahkemelerinden bir karar çıksa anında uyguluyor. Hele hele öyle anti-semitist bir mesaj olsun, şikayete bile gerek kalmadan kaldırıyor. Ama Türkiye'yi takmıyor. Bizim sevgili çok ulusalcılarımız buna seviniyor. Türk insanına haksızlık yapılmasını savunacak kadar kendilerinden habersizler. Ne olacak peki? Hiiç, ekonominin kuralları işleyecek. Dünyada en korkak şey sermayedir. Twitter da kârına bakacak, her türlü "ilke"yi bırakıp Türkiye'nin dediğini yapacak. Yani yola gelecek. ULUSALCILAR GİZLİ GİZLİ SEVİNECEK Ama bizim ulusalcılar çok üzülecek bir Amerikan şirketini üzdüğümüz için. Bir yandan da gizli gizli sevinecekler, "işte Batı'nın Başbakanı gözden çıkarması için bir sebep daha ortaya çıktı" diye. İşte böylesi bir sonsuz çelişki yumağı halinde devam edecekler depresif hayatlarına. Fikri hür vicdanı hür Fikirci Bey
"Bizim sevgili çok ulusalcılarımız Twitter'in çifte standardına seviniyor. Türk insanına haksızlık yapılmasını savunacak kadar kendilerinden habersizler."

Kendilerine sorarsan en milliyetçi onlar, en anti-emperyalist onlar.

Her şeye karşılar, sömürüye, kapitalizme, hatta ticarete karşılar

Bunları anlamayan cahil halka da karşılar.

"Tam bağımsızlık" istiyorlar.

Ama bütün bunları Bill Gates'in bilgisayarlarında, Iphone application'larda, Zuckerberg'in facebook'unda paylaşabiliyorlar.

Bir de tam bağımsız olsalar herhalde beyoğlu postanesinden telgraf çekecekler birbirlerine.

Başbakanı memleketi satmakla suçluyorlar aşağısı kurtarmıyor.

Bir de BOP eş başkanı oluyor Başbakan.

Fakat nasıl oluyorsa bir yandan da Başbakan'ı ABD sildi diye seviniyorlar.

Neymiş suçu Başbakanın?

"One minute" deyip İsrail'i kızdırmış,

İran'a konulan ambargoyu delmeye kalkmış, değerli metal karşılığı yarı fiyatına petrol almış

Başka?

Suriye'de ABD'den bağımsız tavır almış.

Ee, iyi yapmış işte, emperyalizme kafa tutmuş.

Yok, olmaz! Emperyalizme kafa tutmak da onların tekelindedir, başka kimse tutamaz.

TWİTTER İÇİN TEPİNEN ULUSALCILAR

Şimdi de twitter için tepiniyorlar.

Twitter'a erişim engellendi.

Hayır, Twiterin size erişimi engellendi.

Çünkü o da her site gibi reklamla yaşıyor ve sizi binerli gruplar halinde reklam verene satıyor.

Daha önce de söylemiştim, reklam böyle çalışır. Bir reklam bize buzdolabı satmaz, bizi binerli gruplar halinde buzdolabı satan adama satar, parasını da ondan alır.

ETEKLERİ TUTUŞTU

Şimdi Türkiye pastasını kaybettiği için Twitter'in etekleri tutuştu.

Avukatlarını gönderdi, görüşmeler sürüyor.

Sorun özetle şu, Twitter'da birçok insanımızın özel yaşamına tecavüz eden paylaşımlar var, bunların kaldırılması için 600'ün üzerinde bavuru var. İnsanların mağdur oldukları ve bu içeriklerin kaldırılması gerektiği konusunda Türk mahkemelerinin kararları var. Twitter'a başvuruları var mahkemelerin.

Ama Twitter takmıyor bunu.

Yani bir hak ihlalini savunmayı hak sayıyor.

TWİTTER'IN ÇİFTE STANDARDI

Ha, Fransa, İngiltere veya ABD mahkemelerinden bir karar çıksa anında uyguluyor.

Hele hele öyle anti-semitist bir mesaj olsun, şikayete bile gerek kalmadan kaldırıyor.

Ama Türkiye'yi takmıyor.

Bizim sevgili çok ulusalcılarımız buna seviniyor. Türk insanına haksızlık yapılmasını savunacak kadar kendilerinden habersizler.

Ne olacak peki?

Hiiç, ekonominin kuralları işleyecek. Dünyada en korkak şey sermayedir. Twitter da kârına bakacak, her türlü "ilke"yi bırakıp Türkiye'nin dediğini yapacak. Yani yola gelecek.

ULUSALCILAR GİZLİ GİZLİ SEVİNECEK

Ama bizim ulusalcılar çok üzülecek bir Amerikan şirketini üzdüğümüz için.

Bir yandan da gizli gizli sevinecekler, "işte Batı'nın Başbakanı gözden çıkarması için bir sebep daha ortaya çıktı" diye.

İşte böylesi bir sonsuz çelişki yumağı halinde devam edecekler depresif hayatlarına.

Fikri hür vicdanı hür Fikirci Bey