Vicdan

Vicdan

New York Times, Financial Times...
Bu dünyada ne kadar TIMES varsa hepsi yazdı. Aylardır ve yıllardır da yazıyorlar; "Türkiye faizleri artırmalı" diye bir yerlerini yırtıyorlar. Reuters'tan tutun, The Economist'e kadar aynı feryadı yazmayan kalmadı. Hepsinin patronu Yahudi Bankerler...

PARA'dan PARA kazananlar...

Ekonomik tetikçiler tuttular Roubin gibi. Onlara da söylettiler "Türkiye faizleri artırmalı" diye.

Adamlar bizi soymak istediklerini rsızca hayasızca haykırıyorlar.

Aslında bu konuda haklılar. Çünkü biz alıştırdık adamları.

Ne isterlerse en baba gazetelerimizde çarşaf çarşaf yayınladık geçmişte. "Yabancı uzmanlar uyarıyor, artırın faizleri" diyerek.

Uzman yutturmacası ile perde arkasındaki Yahudi Bankerleri gizledik. Gelen hükümetlerimiz de "Aa uzmanlar uyarıyormuş" diyerek "Emredersiniz" çektiler. Gelene "Ağam", vurana "Paşam" dediler.

IMF'in gönderdiği adamı "KURTARICI" ilan ettiler. Koskoca hükümette o kadar Bakan vardı ama ithal ekonomiste verdiler ülkeyi. 70 milyonda bulamadılar taa okyanus ötesinden getirdiler.
Faizleri, gecelik repoları evrenin en ücra köşesine kadar uçurdular. Ecevit'i hastaneye kapattılar.

Eşi bile "Kocamı öldürecekler" dedi.
Ne OPERASYONLAR gördük bu ülkede YÜKSEK FAİZ HORTUMCULUĞU adına.

Hatta BANKALAR açık seçik ÖZEL operasyon yaptı bu ülkede. 2000 yılının sonbaharında Deustche Bank "Türkiye'de kısa vadeli faizler yükselecek, piyasadan çıkın" diye rapor yazdı.

Tek hedefleri vardı "KRİZ"i patlatmak... Ve bu raporla Demirbank'ın batmasına yolaçtılar. Daha da ötesi Türkiye tarihinin en büyük ekonomik krizini fitillediler.
Öyle bir operasyondu ki bu, parası olan üretim yapmıyor, faizden para kazanıyordu.

70 milyondan toplanan vergiler faizle 12 bin kişiye ve yabancı sermayeye gidiyordu. Bir profesörümüz "ÜÇKAĞIT ekonomosi" diye bas bas bağırıyordu. Dolar-Euro, Borsa ve Faiz'di üç kağıt yöntemi. Eğer şu andaki hükümet olmasa, IMF kovulmasa tam 642milyar liramız daha HORTUMLANACAKTI operasyonlarla...

Ama pes etmiyorlar. Gezi ile milyar dolarları götürdüler...

Şimdi 17 Aralık Operasyonu ile VURGUN peşindeler. Yeni Ekonomi Bakanı, son operasyonun maliyetini "150 milyar dolar" olarak açıkladı.

Evet bizi 150 milyar dolar soydu FAİZ lobisi. 2008'de Deutsche Bank "Türkiye 120 dolar bulmazsa batar" diye bir dedikodu yaydı. Biz batmadık ama bu iddianın çalkantısıyla da soydular bizi.

Şimdi aynı banka "Türklerin Merkez Bankası PES EDENE kadar ve FAİZLERİ ARTIRANA kadar Türk lirasının BASKI ALTINDA kalacağını öngörüyoruz" diye rapor yayınlıyor.

Rapordan hemen sonra döviz uçuşa geçiyor. Bu öngörü işin nazik tarafı.

Aslında yüzsüzce Türkiye'yi TEHDİT ediyorlar. "Ya faizleri artır fazla yorulmadan SOYALIM sizi ya da OPERASYON yaparız ha" diye sopa gösteriyorlar. İstediklerini alamayınca da sopayı indiriyorlar.

Biz de oturup Holywood filmi gibi operasyonlar izliyoruz. ABD'li finans devi Citi Bank var bir de... Orta, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (CEEMEA) döviz ve tahvil piyasası bölümü Başkanı Luis Costa, "Türkiye şu anda oldukça tehlikeli bir durumda.

Muazzam tutarlarda para çıkışları şu ana kadar görmedik. Ancak bu durum ağırlaşabilir de" diyerek Deustche Bank'a eşlik ediyor... İsviçreli yatırım şirketi GAM'ın direktörü Paul McNamara "Türk Lirası'nın son dönemdeki değer kaybı kayda değer bir faiz artışı ile telafi edilmezse yabancı sermaye kaçar" diye tehdit ediyor. Görüldüğü gibi TEK YOL TEHDİTLE FAİZ DEVRİMİ...

Merkez bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz demeç vermişti bir zamanlar. "IMF'yi içinize alırsanız ekonomi yönetimine ORTAK etmiş olursunuz. Ve GENEL POLİTİKASI FAİZLERLE oynayarak ekonomiyi yönetmektir" demişti. FAİZCİ IMF'yi kovduk şimdi.

Adamlar alamadıklarını OPERASYONLARLA armut gibi toplamak istiyorlar. İndir ERDOĞAN'ı, kamyonlara bindir milyarlarca doları... 17 Aralık Operasyonunun bu ülke ekonomisine bir SUİKAST girişimi olduğu artık ALNIMIZA yazılmış durumda.

Bu nedenle Genelkurmay'ın yargıda oluşan "KUMPAS" algısı nedeniyle yaptığı suç duyurusunu haklı buluyorum. Yargılanan Ordu mensupları için haksız deliller oluşturulduğu iddiasını kamuoyu vicdanına yerleştiren bizzat 17 Aralık Operasyonun kendisidir. Zamanlamasıdır...

Uygulama biçimidir. Suçlu olan mutlaka cezasını çekmelidir. Ancak haksız yere hapiste olanlar varsa büyük hatadan dönülmelidir.
Faiz LOBİSİ'nin ŞER OPERASYONUNDAN mutlaka HAYIRLAR çıkacaktır.

Bekir Hazar
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız