Paralel yapının son kurbanı Aziz Yıldırım

Paralel yapının son kurbanı Aziz Yıldırım

Cem Küçük, Yargıtay’ın son bir ayda verdiği kararları örnek göstererek, “Paralel yapının son kurbanı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım olmuştur” dedi.

Yeni Şafak yazarı Cem Küçük, emniyet-yargı cuntasının son kurbanının Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım olduğunu söyledi. Paralel yapının hedef seçtiği herkesi delil olmaksızın, hatta uydurma delillerle hapse attığını vurgulayan Küçük, “Bu yargıya nasıl güvenelim?” dedi.

İşte Küçük’ün yazısından ilgili satırlar:

Emniyet-yargı cuntası, paralel yapı, otonom yapı adına ne derseniz deyin hedef seçtiği herkesi yeterli delil olmasa da bir şekilde hapse gönderiyor. Delil önemli değil, nasıl olsa uyduruluyor.

Yargıtay'ın son bir ayda verdiği kararlar ortada. Bunun en son örneği Yargıtay 5. Dairesi'nin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında verdiği onama kararı. Olup biteni takip edenler için bu karar zaten bekleniyordu. Şahsım adına çıktığım programlarda da Aziz Yıldırım'ın kararının tereddüt bırakmayacak şekilde aleyhine çıkacağını söylemiştim.

Demokratik ülkelerde eğer bir yönetici, futbolcu şike yapmışsa bunun cezası idaridir. Yani ya para cezası verirsiniz ya da futboldan men edersiniz. Yönetici olmasını engellersiniz. Şike yaptı diye biri asla cezaevine girmez. Bunun tek istisnası var. Eğer şike şahsi para kazanmak için yapılmışsa yani milyon dolarlar cebe indirilmişse o zaman çete, örgüt de devreye girer. Dünyada bunun çok örneği var. Aziz Yıldırım'ın durumu asla böyle bir şey değil.

Tek başına başkan adayı olup seçimlere giderken Aziz Bey ne yazık ki çete kurmakla itham edilmişti. Tapelerde Nihat Özdemir'e arkadaşlarını da çağır şeklindeki bir konuşması örgüt bağlamında değerlendirilmişti. 2011 yılından beri bu davanın bir şike davası olmadığı öyle belliydi ki. Yargıtay 5. Dairesi'nin verdiği karar da ne yazık ki pek tatmin edici olmadı. Nasıl mı? İşadamı arkadaşım Aytuğ Güldamla twitterda bazılarını yazmıştı. Okuyalım:

1. Aziz Yıldırım, Ankaragücü maçında şike yapmış ama güya parayı götürdüğü belgelenen Cemil Turan beraat etti. Parayı alan yok.

2. Aziz Yıldırım, Sivas maçında şike yapmış ama Mecnun Odyakmaz ve kaleci Korcan için verilen mahkumiyet kararı bozuldu.

3. Aziz Yıldırım, İBB maçında şike yapmış ama İbrahim Akın hakkında verilen mahkumiyet kararı bozuldu.

4. Aziz Yıldırım, Karabük maçında şike yapmış. Emenike beraat eti ve Şekip Mosturoğlu'nun mahkumiyet kararı bozuldu.

5. Aziz Yıldırım, Trabzon-İBB maçında teşvik etmiş. Herkese beraat veya karar bozma verildi.

6. Aziz Yıldırım, Trabzon-Bursa maçında teşvik vermiş. Aracı denilen Samet Güzel beraat etti, Wederson'un mahkumiyet kararı bozuldu.

7. Aziz Yıldırım, Eskişehir - Trabzon maçında teşvik vermiş, alan topçu yok. Bülent Uygun'un örgüt üyeliğinden kararı bozuldu.

Her şey ortada. Son kurban Aziz Yıldırım oldu. Bu yargıya nasıl güvenelim, siz söyleyin?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız