sayfalar

23 Ocak 2014 Perşembe

Gülen’in Suriye’yle İmtihanı

Gülen’in Suriye’yle İmtihanı

Ortalıkta Müslüman’ız diye geziniyoruz. Suriye’deki vahşeti ancak kınıyor ve ancak mazlumlara dua edebiliyoruz.

Bu vahşetin Suriye’deki sorumluları Esad rejimi ise Türkiye’deki sorumluları da ona destek veren solcular ve Suriye’ye yardım götüren tırları engellemek isteyen gruplardır.

Chp heyeti utanmadan Esat’ı ziyaret ederek ona cesaret veriyordu. Şimdi hiç yüzleri kızarmıyor mu? Hayır, kızarmaz. Onlar böyle şeylere alışıklar.

Esat rejiminin tasfiyesi için elin gâvurundan medet beklemek Müslümanlar için züldür, rezalettir.

Müslümanlar öyle bir hâle düştü ki AB’den BM’den imdat bekler hâle geldiler. Gâvur gâvuru atar mı hiç. Elbette Esat rejimin kalması için veya en azından Suriye’ye kukla bir seküler rejimin gelmesi için uğraşacaklar.

Rafızîler birbirlerine çok bağlıdırlar. İran asla Esat rejiminden vazgeçmez.

Fethullah Gülen’in duruşu da tam olarak ortaya çıktı. Ariel Şaron öldüğünde Fetullah Gülen’den baş sağlığı gelir, diye bekledim, gelmedi. Galiba tepkiden korktu.

Suriye’deki soykırımın sadece bir karesinin medyaya yansımasından sonra vicdan sahipleri tepkilerini koyarken sadece Fetullah Gülen ve solcular sessiz kaldı.

Fetullah Gülen’in W.S.J’e verdiği röportajdan sonra hâlâ onun arkasından gidenlere eyvahlar olsun.

Adamın derdi İslâm, şeriat filan değilmiş meğer. Tek derdi varmış o da Türkiye’nin demokratikleşmesi ve AB’ye girmesiymiş. İslâm sadece himmet için kullanılıyor olsa gerek.

Cemaatten bazı kardeşler Fetullah Gülen’e son bir şans daha verme niyetindeymişler. Onlar için Gülen’in bu son şansı Suriye’deki vahşeti kınayıp kınamaması noktasında imiş.

Müntesiplerine göre Fetullah Gülen müstakil bir açıklama yaparak Suriye’deki vahşeti kınar ve Esat rejiminin gitmesi gerektiğini söylerse biatları kurtulacak, imajları tazelenecekmiş.

Çok beklersiniz, dedim.

Fetullah Gülen röportajında dediği gibi çizgisinden asla vazgeçmez. Değerleri ve duruşu asla değişmez. Anlamadıysanız pes doğrusu.

Sözün özü şu:

Müslümanlar olarak Allah’a ve Resulüne verdiğimiz sözde duramadık. Müslümanlar ancak birbirlerinin velisi idiler. Biz bunu hakkıyla kavrayamadık. Gâvurlardan dost edinmeye kalktık. Gâvura yaranmak için Müslümanları unuttuk. Birbirimize yardım edemez olduk. İslâm davasının yerine demokrasi ve AB davasını koyan sözde hocalarla biz nasıl kardeş olabiliriz ki?