El Kaide zamanlamasına dikkat

El Kaide zamanlamasına dikkat!

El Kaide Ortadoğu'da en etkin dönemini geçiriyor. Öyle ki Suriye'de muhalifler, rejimle değil El Kaide ile savaşıyor, tam da Cenevre'ye gidilirken.

Irak'ta, petrol anlaşmasından hemen sonra El Kaide savaşı çıktı, Lübnan'da El Kaide bomba üstüne bomba patlatıyor. Uluslararası komplonun amacı El Kaide'nin tüm bu icraatlarını Türkiye'nin üzerine fatura etmek.
Michael Rubin 42 yaşında. Amerikalı, neo-con, Erdoğan düşmanı, Yahudi lobisine çalışıyor, 2003-2004'te Irak'ta işgal güçlerinde görev yapmış, 2008'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden itibaren Wall Street, New York Times ve daha onlarca yayın organı üzerinden Türkiye'ye ayar vermeye kalkıyor.

Son yazısında El Kaide-Türkiye ortaklığı diye bir palavra üzerinden itibarsızlaştırma kampanyasına devam etmiş. Tır'dan girmiş, Yasin El Kadı'dan çıkmış. "Türkiye, El Kaide'ye destek veriyor" diyor.

Ortadoğu çok bilinmeyenli bir denklem, zor ama çok zor bir bulmaca. El Kaide, Suriye, Irak, Lübnan, Tunus ve Mısır'da...

Suriyeli muhalifler artık rejimle değil El Kaidecilerle savaşır hale geldi. Hem de Türkiye sınırında. Irak'ta El Kaide ile resmen savaş durumu var. Örgüt, haftada bir Beyrut'u kan gölüne çeviriyor.

Ocak sonunda ikinci Cenevre süreci var. Amaç Suriye'deki krizi bitirmek. Ama Suriye'de artık El Kaide var. Uluslararası komplo yazarlarından olan Michael Rubin'e göre Cenevre planı alt üst olmuş durumda. Sebep El Kaide, sorumlu ise Türkiye.

Rubin, Başbakan Erdoğan'ın, Suriye krizinin en önemli virajı diye adlandırılan Cenevre sürecini, El Kaide'ye destek vererek baltaladığını iddia ediyor. "Erdoğan'ın El Kaide'ye desteği, Ocak sonunda Suriye'de 34 aydır devam eden savaşı bitirmek için yapılacak olan Cenevre toplantılarının gündemini şimdiden alt üst etti" diyor.

İpe sapa gelmez bir yalan. Türkiye'nin Suriye krizini bitirmek için 34 aydır neler yaptığını Suriyeli muhalifler de Esed de, Amerikalılar da çok iyi biliyor.

Türkiye'deki Erdoğan karşıtı operasyon ile Ortadoğu'da El Kaide rüzgarının zamanlamasına dikkat çekmekte fayda var.

Irak'ta bir anda El Kaide savaşı patladı. Maliki, kendine muhalif milletvekillerini bastırmaya çalışırken devreye El Kaideciler girdi. Tam da Kuzey Irak petrolünün Türkiye üzerinden sevkiyatının başladığı gün.

Cenevre'ye günler kala, Suriye'de El Kaide çıkıyor, enerji anlaşmalarının imzasından hemen sonra Irak'ta El Kaide savaşı patlak veriyor.

Çok net bir fotoğraf var. El Kaide'nin düğmesine basılmış. O da üzerine düşeni yapıyor. El Kaide'nin düğmesine basanlar, örgütün patronu. Ve şu an için tek amaçları, Türkiye'yi El Kaide iftiralarıyla dizayn etmek.

Taha Dağlı
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız