Paraya dikkat

Paraya dikkat

Çok değer verdiğim bir dostum, dün mesaj gönderdi. Sık sık durum değerlendirmesi yaptığımız için neye ne kadar nasıl ilgi duyduğunu bilirdim...

Dünyayı takip eder, Türkiye'ye olumsuz yansıması olacak her şeyi hemen not alırdı!Çoğu zaman haklı çıkardı! Bütün zamanını memleket için harcayan ender insanlardandı!Gerçeklerin anlaşılmaması nedeniyle çok acı çekerdi! Hep bir yol arardı.

Sesini daha fazla insanlara duyurma çabası hiç bitmedi. Attığı mesajdan etkilenmiş olmalıyım ki telefonda sohbete daldık! Çok konuştuk! Ben daha çok soran taraf oldum!Konuşma bitip telefonu kapattığımda bir tat kalmıştı! Sizin de seveceğinizi düşünerek paylaşmaya karar verdim...

İşte buraya sığdığı kadarıyla o sohbet...

* Neden tedirginsin?

İskoç filozof David Hume "Tüm iktidarlar kanaatlere dayanır" der! Her milletin bir kanaat oluşturma dönemi vardır. Musevi milyarder Haim Saban ise "Amerika'nın siyasi yaşamına etki etmek için siyasi partilere bağış yapmak, düşünce kuruluşları kurmak ve medya organlarını kontrol etmek, yeter de artar bile" fikrini savunur!

Nereye gelmeye çalışıyorsun?

Devam ediyorum... ABD'nin 16. Başkanı Abraham Lincoln de bir yerde şöyle söyler:

"İki büyük düşmanım var! Birisi karşıma çıkan güney ordusu ve diğeri de büyük mali kuruluşlar. İkincisi en tehlikeli olanı.Devletimizin tahtına büyük şirketler oturdu.Ülkemin güvenliği için hiç olmadığı kadar endişeliyim. Savaş zamanında bile bu kadar endişe duymamıştım...

Ordulara ihtiyaç duymadan, diğer milletleri uzaktan idare etmesini en iyi bilen devlet İngiltere'dir." İşte senin de sık sık yazdığın gibi Amerika'ya bile dert olanı atlıyoruz! * Şimdi değil, uzun zamandır hem de! İngiltere'yi üzerinde güneş batmayan imparatorluk yapan, maddi ve askeri gücünü destekleyen devlet yapılanmasıdır.

Bir ülkeyi kontrol etmek için kendi dünya görüşünü kabul ettirmeye uğraşmaz. Adeta "Ne olursan ol kabulümdür. Ben senin değerlerini kendi hedeflerime yönlendirmeyi bilirim" der.

Milliyetçi bir düşünceyi bile kendi amaçları için kullanabilir. Kontrol etmek istediği ülkede bir sermaye sınıfı yaratır.Zenginin tüm parasını kendisinin sağlaması gerekmez. Bir miktar parayı yoğurt mayası gibi kullanır ve ona zengin olmanın yollarını gösterir.

Zenginlerin kendi ülkesiyle ticari ilişkileri olmasını sağlar. Bilerek ya da bilmeyerek ona hizmet edenlerin önü açılır ve onlar önemli kişiler haline gelirler.

Nasıl?Yolları var!

Örneğin Bilderberg! Bu oluşum varlığını Dr. Joseph Retinger'in parlak zekasına borçludur...Bilderberg CFR projesidir! Bir Polonya Yahudisi olan Retinger, aynı zamanda 33. dereceye ulaşmış bir masondu...

İsveç'teki Masters of Wisdom locasına bağlıydı.Retinger'in bir başka dikkat çekici özelliği ise çok önemli bir isimle olan yakın ilişkisiydi:

Edward Mendell House... Bu kişi Schiff, Warburg, Lehman, Kahn gibi güçlü MUSEVİ ailelerin Beyaz Saray'daki adamıydı! Retinger'in yıldızı, localardaki hızlı yükselişi ve House gibi kilit isimlerle kurduğu dostluklar sayesinde kısa sürede parladı. Çok önemli bir masonik platformda, Chatham House'da yaptığı bir konuşma ile Avrupa ülkelerinin "egemenliklerinin bir kısmından taviz vererek" onları daha büyük bir güç haline getirecek olan bir birlik kurmaları gerektiğini öne sürdü.

Chatham House'daki bu etkileyici ve "vizyon sahibi" konuşmasının ardından, Avrupa'yı birleştirme düşüncesine destek bulmak üzere Amerikalılar'la görüştü.Retinger'in büyük destek aldığı Amerikalılar, tanıdık isimlerdi;

CFR üyeleri ve CFR'nin "patronu" olan Sefarad kökenli Rockefeller hanedanı.

Ne var yani?

CIA da bu işte görev aldı! Avrupa Amerika'nın gücüyle birleştirildi! Daha sonra da Trilateral komisyon devreye sokuldu Japonya da bir ayak oldu!

Biliyoruz?

Bak! Kraliçe I. Elizabeth kanuni zamanında yaşadı! Yemin ederken lordlara şunu söyledi:

Görevim halkımı doyurmak! Bunun için hiçbir engel tanımam! İngilizler'de isimler gelişigüzel verilmez! Nasıl GEORGE ismi Protestanlığın güçlenmesi anlamına geliyorsa Elizabeth ismi de TARIM alanları anlamına geliyor!

Petrol savaşının yanı sıra TARIM alanları almak için de özellikle Museviler gizli faaliyette!

Bilderber'in öyküsünü biliyorsun!Retinger ilk temas kurduğu isim eski Belçika Başbakanı Paul Van Zeeland ve Unilever şirketinin genel müdürü Paul Rykens'tır. Daha sonra Hollanda Prensi Bernhard buna katılır ve başkan olur! Prens'in Rockefellerlar'ın petrol tröstü Standard Oil of New Jersey şirketinde 12 milyon dolarlık hissesi vardır.

Prens Bernhard'ın Royal Dutch Petroleum isimli bir diğer dev petrol şirketinde de önemli hissesi vardır. Royal Dutch'ın sahibi ise Yahudi Rothschild ve Samuel aileleridir. Prensten sonra Kuhn Loeb şirketinin ortağı William Wiseman, CFR'nin ve mason localarının etkin üyeleri arasında yer alan John McCloy da bu oluşuma katılır!

İngiltere, 500 sene önce geldiği Ege'den boş dönmez! Bilderberg Otel'de kuruluş çalışmalarında senin daha önce ismini açıkladığın Muharrem Nuri Birgi de yer alır! BİRGİ ailesi ÖDEMİŞLİ'DİR! Ve bu aile taa o zamanlardan bulunup işaretlenmiştir! Sadece izi çok iyi sürmen gerekir! Günlük yaşamayıp geniş bakarsan iyi görürsün! Biz bu nedenle Cumhuriyet'i de İngilizler'in adamlarını da bilmeyiz!
Öğretmezler de zaten!

Rohtschildler'in Türkiye'de yatırımı var mı?

Gir arşive bak! Sadece 2005-2006'da aracı kurumlar üzerinden 16 milyar dolar harcayıp şirketlerin içine sızdı! Aynı tarihlerde CİTİGROUP 13 milyar dolarla ikinciliği aldı!Morgan Stanley de 11 milyar ile üçüncüydü!

Bunlar kontrol edilemez mi?

Edilir ama karşısına PARA koyman şart!Şimdi Arap sermayesi var ve sorun çıkmıyor! Mesela Japonlar'ın dev bankası Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ de Türkiye'ye geldi! Ortakları arasında Rothschild ve Rockefeller ailesi de var! Ama doğru yönetilirse büyük katkı sağlar! Ama dikkatli olup PARA konusunda tedbiri elden bırakmamak şart!

Güçlü mü bu banka?

Devlet gibi... Nakit akışları yılda 8 trilyon doları buluyor! Varlıklarına değer biçilemiyor!Düşün gerisini!

Sırları ne? Museviler nasıl başarıyor?

İlkeleri çok eskiye dayanıyor... Daha 1730 tarihli manifestolarında şu yazar:

İş yerinde önemli pozisyonlar, sadece aileden kişilere emanet edilecek... Ailenin çoğunluğu karşı bir karar almadığı sürece, her zaman en büyük oğlun en büyük oğlu, ailenin başkanı olacak.Hukuki bir envanter tanzimi ve servet neşri asla yapılmayacak.

Bu kurallar hem kendileri için hem de Türkiye'de seçtikleri aileler için geçerlidir! Bilgi yoktur! Paranın asıl sahibinin kim olduğu bilinmez! Bellidir de bilinmez! Bizler de takip edemediğimiz için hep gol yeriz!

Her yolu denerler! Türkiye'nin kaybedilemeyeceği asırlardır ortada! Bak son günlerde telefonla İHBAR edilen ve canlı bomba olmayan İKİ KİŞİ ortaya çıktı! Bu bir uyarı! "Üçüncüde haber vermeyeceğiz!" diyorlar!

Metodları bu! Çok zor ama deneyecekler! Paranın açtığı bütün kapılardan geçmek isteyecekler!

Savaş bu!
Artık görülmesi gereken de bu!

Ergün Diler
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız