Suriye’nin Halk TV’si var mı


Suriye’nin Halk TV’si var mı?

Türkiye’deki televizyonların sayısını bilen varsa beri gelsin! Bunlardan biri de “Halk TV” imiş.

Bu televizyonun ismini Ergenekon davasından hatırlar gibiyim. Hani hâlâ içeride olan acar bir “gazeteci” vardı ya. İşte o davadan. Her neyse, böyle bir televizyon olduğu eski CHP genel başkanı, kaset
mağduru Baykal davasında da geçmişti. Hani sakıt genel başkan paraları gür diye o televizyona aktarıvermişmiş...

Bilenler, “Gezi olaylarının meşhur televizyonu” diye konuya açıklık getiriyorlar. O sıralar reytingi bir artmış, bir artmış ki, değme gitsin! Her neyse, böyle bir televizyon varmış ve bugüne kadar bir kere bile bizim nazarımıza çarpmamış. Çarpsa ne olacak? Bir tıklık işi var. Gelir geçer!

İşte CHP’nin arka bahçesi bu TV yememiş içmemiş, patronları gibi Suriye’nin eli kanlı kasabı ile mülakat yapmış.
O da ağzına geleni saymış…

Bu Esed bizim bildiğimiz Esed değil! Fevkalade demokrat, teröristlerin ülkesini kana bulamasını önlemeye çalışıyor yavrucağız. Hatta bu teröristlerin Türkiye’deki bazı bakkallardan aldığı sinir gazı ile yaptığı katliama da mani olmak istemiş. Ne çare ki, yüzlerce kişi ölmüş. Bir de bakar mısın, böyle sempatik, dürüst, iyi huylu bir adama iftiralar atıyorlar. Karınca incitmez bir adamı öcü gibi göstermeye kalkışıyorlar. Böyle bir adam kesinlikle diktatör filan olamaz. Külliyen iftira!

Röportajda esas fikir “Türkiye isyancıları desteklediği için büyük bedel ödeyecek.” (Tabii Halk TV Türkiye’de olmadığı için, tediyede bulunmayacak!)
Esed, Türk hükümetinin Suriye’deki krizden önce reform veya demokrasi çağrısı yapmadığını da söylemiş. Türk hükümetinin amacının Suriye’de Müslüman Kardeşler idaresi kurmak olduğunu da belirtmiş.
“Yalan” kelimesinin bu adamdan utandığı kesin!

“Yalancı” kelimesinin bu adamdan bucak bucak kaçtığı da ortada.
Başka kelimeler bulmalı bu adamın yaptığını ifade için.
Başbakan, Dışişleri Bakanı bu kösele derisi suratlı adamı ikna için ellerinden geleni yaptılar, biz de şahidiz. Davutoğlu Şam’ı mekan tuttuydu bir aralar. Baktı ki adamın yalanları bitmiyor. Bunun üzerine alakayı kesti.
Esed sadece Türkiye’ye yalanlar uydurmadı. Bütün dünya onun yalanlarıyla haşır neşir oldu. Olmaya da devam ediyor.

Bu Halk TV’nin fevkalade demokratik adamı bakın ne söylemiş son olarak:
Önümüzdeki yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Suriye Devlet Başkanlığına aday olup olmayacağına henüz karar vermemiş!
Adaylığa o karar vermez ki! Halk karar verir Suriye’de! Halk başka bir isim düşünemez zaten. Düşünenler, öldürüle öldürüle bitirilemeyenler arasındadır.
Tamam Halk TV’nin masum, demokrat Esed’ine inandım.
Halk TV’nin gerçek diktatörü ise Tayyip!
Tayyip’in ülkesinde bir televizyonda, Esed boy gösterip istediğini söyleyebiliyor. Kendisini savunmakla kalmıyor, Türkiye’nin başbakanına saldırabiliyor…
Peki Esed’in Halk TV’si var mı?

Eğer Suriye’de diktatörlük yoksa, böyle bir TV olmalı.
O televizyon da, Türkiye’nin başbakanı ile mülakat yapmalı!
Ne dersiniz?

Ne gülüyorsunuz, kardeşim, burada ciddi mevzulardan konuşuyoruz.

Asım Yenihaber - Akit
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız