Pasific Rim 2013

Pasific Rim 2013
(Popüler kültürde Sinema, Tv. müzik vb. sektörde ki Deccalin vermek istediği mesajlardan bir örnek)

Filmin yönetmeni Guillermo del Toro yapıyor. Warner Bros. ve Legendary Picture yapımcılığını üstlendikleri Bilim Kurgu kategorisinde ki bir film.
Bütçe
180 000 000 $
İnsanoğlunu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan şey, ansızın denizin altından gelmeye başlayan Kaiju isimli yaratıklardır. Bu dehşet verici varlıklar dünyanın temel kaynaklarını harap ederken canlı nüfusunu da hızlıca yok etmeye başlarlar.

Buraya kadar her şey sıradan bir film gibi görünüyor. Filmi dikkatlice izlediğiniz de okyanusun dibinden bir seddi aşarak çıkan dev yaratıklar var ve bu dev yaratıklara karşı İnsanların kendilerini savunmak için yaptıkları dev robotlar. Filmin bir sahnesinde bu gazabın tanrıdan geldiğini düşünen bir grup dindarın kiliseye giderek ibadet etmeleri gösteriliyor. Aksi görüş belirtilerek bunun saçmalık olduğunu ve tanrıya ihtiyaçlarının olmadığını, kendi yaptıkları dev robotlarla yani bilim ve akılla bu yaratıkları yok edeceklerinin iddiasında bulunuyorlar. Ve bu yaratıkların saldırış taktiklerine göre Kıyamet diye tanımladıkları büyük saldırının zamanını hesapladıkları bir sayaç sürekli ekranda görülüyor. Bu saatte zamanın geri sayımı gösteriliyor. Ve sonucunda geri sayımın gösterildiği bu saat vurgulanarak Kıyamet Saati sıfırlanıyor. İnsanlar kurtuluşa kavuşuyorlar. Kısacası verilen subliminal mesaj İnsanların akıl ve bilimle Yecuc ve Mecuc kavmini durdurabileceği ve Kıyamet saatini sıfırlandırarak Kıyametten de kurtulacağı.

Bu tür film veya Videolar, oyunlar, bir çok rol model aldığımız oyuncu veya şarkıcılarla gençlerimizin beyinlerine bu yönde sübliminal mesajlar veriyorlar ve zamanla bu fikirler gençlerin beyninde kendi fikirleri gibi kabul görüyor ve bu fikirlerin aksine karşı savunma mekanızması geliştirerek neye hizmet ettiklerini bilmeden onların oluşturdukları sistemin birer parçası haline gelerek sadece dünya için yaşamaya ve Ahireti unutmaya başlıyorlar.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız