Simon Cowell haremini topladı tatile çıktı

Simon Cowell haremini topladı tatile çıktı

“Simon Cowell haremini topladı tatile çıktı.” Bu haber geçen hafta ballandırılarak Hürriyet gazetesinde çıktı. Üstelik Simon Cowell, bu tatile hamile sevgilisini geride bırakarak çıktı.

Kadına, rahat ulaşan bir toplumdur Batı. O yüzden kadının metalaşması, cinselliğinin sömürülmesi çok kolaydır. Zengin ve lüks bir yatta bi dolu kadınla haremlerini rahatlıkla kurarlar.

Aslında şunu diyorum: salt Batı hayranı olanlar maalesef Batı'dan ne gelse güzelliyor; üstelik çağdaş haremler kursalar bile… Hürriyet gazetesi gibi…

Hürriyet gazetesi bu haberi bizlere sunarken bir hayranlık ve güzellemeyle veriyor. Simon Cowell'in yatında bikinileriyle güneşlenen, dolaşan aygır kadınlar eşliğinde bize Batı erkeğinin haremini güzelliyor, normalleştiriyor. Batının her şeyini sorgulamadan almış Doğulu adama, örnek gösteriyor; hayran bıraktırıyor.

Ama diğer yandan Hürriyet gazetesi bu çirkinliği, zengin bir Ortadoğulu yaptığında bize bunu yeriyor ve çirkin gösteriyor.

Ortadoğulu bir zenginin, binlerce bekâr Müslüman erkek ve kadın varken haremler kuranların, Simon Cowell'den farkı yok.

Benim için bu, Batılı ve Doğulu, haremci zengin erkeklerin hepsi yerilmeyi hak ediyor.

Benim için hiçbirinin birbirinden farkı yok. Hepsi rezil.

Simon Cowell'in bikinili kadınlarla bi dolu seküler haremi…

Özel tv'den fışkırttığı inekleşmiş “mö mö” diyen kadınlarla; aynı renk, aynı vücut ölçüleri, aynı inek silikon göğüsler ve sarı saçlarla; kadının kimliğini yok eden mehdigillerin dinci haremi…

Kadının kendi Allah vergisi kişiselliğini ve bedenini ortadan kaldıran; estetik operasyoncu erkil güçlerin…İşte bunlar, içler acısı tabloları erkil şirkin…

Roni Margulies, dört beş yıl önce Taksim Hil oltelde yapılmış “Marksizm” adlı panelde konuşmacı olarak ara sohbette Solcu erkeklerin harem kurduklarını söylemiş ve eşitlik adına eleştirmişti.

Kadını kimliksizleştirme, Doğu ve Batı toplumlarında tersinden sürdürülmeye devam etmektedir.

Ve bunlara kanan, aldanan, aldatılan; ya da doğduğundan itibaren güçsüzleştirilerek mecbur bırakılan kadınlar; bu erkeklerin haremlerini beslemektedirler.

Bu haremcilere karşı, kadınların ve erdemli erkeklerin, savaş açması gerekmektedir. Onların toplumda reklâm yapmasına, söyledikleri saçmalıklarla gündem yapmalarına çanak tutmamak gerek. Reyting meselesi olsa da…

Zira bu insanlar söylemleri ve yaptıklarıyla normal olanı anormalleştirmekte anormal olanı normalleştirmektedir. Bir bakmışsın üniversite öğrencisi genç, bunlara kanmış; zira bizde hala istidlali akıl ile tefekkür ile dine, kitaba, geleneğe yaklaşmak yok.

Akletmek yerine reklâma kanmak var, standup a kanmak var

Böyle olunca hayat yaşanılmaz olmakta, zulüm kendisini meşrulaştırmaktadır.

Hacer Aydın
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız