Beyaz Türk

Biz GEZİ ile uğraşırken Sisi, Kahire'yi Ankara'ya bağlayan Mursi'yi darbeyle indirdi! İlk iş olarak REFAH KAPISINI havaya uçurdu! Erdoğan'ın girişi engellendi.Türkiye'nin Ortadoğu'nun yeni lideri olduğunu açıklamasının önüne geçildi!

Beyaz Türk

Yaşanan mücadeleyi görmek, tarafları daha iyi anlamak için günlük gelişmeleri not etmekte büyük fayda var! Böylece hem Türkiye'yi hem de bölgeyi çok daha iyi anlarız!

Önceki gece Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry'nin Mısır için söylediği sözleri okuduğumda açıkçası şaşırmadım! Mısır'da Sisi'ye açıkça destek veren Kerry'nin "Ülkenin kaosa, şiddete sürüklenmesinden korkan milyonlarca insan, ordudan müdahale etmesini istedi. Bize göre ordu şu ana dek yönetimi devralmadı.

Ülkeyi yöneten sivil bir hükümet var. Pratikte demokrasiyi geri getiriyorlar" ifadesi sürpriz değildi!

İleri demokrasi böyle bir şeydi!

Rothschild ailesinin ayak işlerine bakan Soros'un bulup yeşerttiği Baradey'e sahip çıkmak şarttı!

Ee adamın Nobel'i bile vardı!

Yalnız bırakılacak hali yoktu!

Ancak Kerry'nin bugünü anlatan en önemli sözleri bunlar değildi!
Ankara'da, Erdoğan'ın GAZZE'ye yapacağı ziyaretin konuşulduğu günlerde Kerry çıkıp geldi!

Tarihler 21 Nisan'ı gösterirken mikrofonların önünde "Her iki başbakanla da konuştuk ve Gazze ziyaretinin biraz ertelenmesinin iyi olacağını söyledik. Tabii Başbakan istediği zaman istediği yere gitmekte serbesttir. Ama koşulların oluşmasının beklenmesini isteriz.
Ziyareti biraz ertelemesi daha iyi olur" diyerek mesaj verdi!

Bu sözlerden kısa bir süre sonra Türkiye ve Mısır karıştı!

Biz GEZİ ile uğraşırken Sisi, Kahire'yi Ankara'ya bağlayan Mursi'yi darbeyle indirdi! İlk iş olarak REFAH KAPISINI havaya uçurdu! Erdoğan'ın girişi engellendi.

Türkiye'nin Ortadoğu'nun yeni lideri olduğunu açıklamasının önüne geçildi!

Sisi'ye verilen emir böyleydi! O gereğini yaptı!

Böylece hem su yolları hem İsrail'in İslam KISKACINDA kalışının önü alındı! Birileri İsrail'in kendi halinde bir devlet olarak yaşamasına karşıydı! Türkiye'nin garantörlüğünü de inandırıcı bulmuyorlardı!

"Türkiye büyürse, İsrail olmaz" motivasyonuyla hareket ediyorlardı! Ankara'nın, Tunus'tan Mısır'a, Libya'dan Fas'a kadar olan etkinliği herkesi korkutuyordu! Bir de Erdoğan'ı kendi liderlerinden fazla seven milyonların çığlıkları kulaklarında çınlıyordu!

İşte tam bu sırada dev Musevi aileler ile para babaları devreye girdi!

Mısır üzerinde daha doğrusu Türkiye'nin ne kadar büyük olması gerektiği konusunda anlaşma yapıldı! İsrail'in rahatsızlığı, Beyaz Saray'ın rahatsızlığına dönüştü!

Bu oyunu kuran ekibin içinde ilginç bir isim vardı! Arkasındaki destek de kendisi de büyüktü!
Ukrayna'dan Boston'a göçen Musevi bir ailenin çocuğuydu.
Babası taksi şoförüydü.

Kaldırımlarda gazete satarak başladığı iş hayatı onu zirveye taşıdı! Amerika'nın üçüncü en büyük zengini diye söylense de paranın gerçek efendisi oydu!

Serveti net olarak bilinmiyordu! Las Vegas'taki iki büyük kumarhanenin yarısının sahibi, kumar merkezi olarak bilinen Çin'in MACAO Adası'nın da patronuydu!

Filistinliler için "İcat edilmiş halk" sözünün sahibiydi! Siyaseten de çok cesurdu! Obama'nın başından beri karşısındaydı. Bunu yaparken de hiç sözünü esirgemiyordu! Dost sohbetlerinde "Obama, yılar önce 'Middle East Quarterly' dergisine söylediklerini bugün yapmaya çalışıyor. Buna izin verecek halimiz yok!" diye konuşuyordu! İsrail'in tek ve büyük olması için yaşıyordu!

Amerikan basınında yer almazdı!

Tanıyan yok gibiydi! Ama İsrail'de kahramandı! Obama'nın rakibi ROMMEY'in kazanması için elinden geleni yaptı! Para saçtı!
Kaybetti, ama yılmadı...

Hakkında iki önemli soruşturma olsa da durmadı! Obama'ya yenilirlerse onlar için huzur yoktu! Bu hırsla saldırdılar! Erdoğan hedeflerindeydi! Ellerinde tuttukları MEDYA ile vurdular! Satın aldıkları istihbaratçılarla geldiler!

Destekledikleri siyasilerle çelme taktılar!

Önlerindeki tek engel Türkiye ve Erdoğan'dı!

Eğer ülke yine onların eline geçerse hem dev Musevi aileler hem de yukarıda hikayesini anlattığımız kumarhaneler kralı SHELDON ADELSON rahat edecekti!

Obama'ya meydan okuyacak kadar güce sahip olan Adelson önceki gün MEHMET ÖZ'ü alarak İsrail'e gitti!

Protokol inanılmazdı!

ÖZ, devlet başkanı gibi karşılandı!

TÜRK olunca Gazze'ye bile gidemezken, BEYAZ TÜRK olunca özel jetle Tel Aviv'e iniliyordu!

Belli ki sorun Ankara'ya hakim olan renkteydi!
Onların hazetmediği buydu!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız