Onlar için BİR DAMLA PETROL BİR DAMLA KANDAN daha değerli!

Bakın Osmanlı'nın çıktığı yerlere, huzur bir türlü gelmedi! Onlar için BİR DAMLA PETROL BİR DAMLA KANDAN daha değerli!
Sorun bu!

Sabır!

Biraz fazla heyecanlıyız! Bir anda her şeyin olup bitmesini bekliyoruz. 200 yıldır İngilizler tarafından yoğrulan coğrafyanın ve Türkiye'nin kendi ayakları üstüne kalkmasını ve depar atmasını istiyoruz!

Kolay değil...

Mücadele, sanılandan çok daha derin ve can yakıcı!

İnanın biz sadece bir kısmını biliyor ve duyuyoruz!
Bayrağı yüceltmek için canını hiçe sayan onlarca insanın tabutlarından haberimiz bile yok!

Türkiye ayakta kalıyor ve yoluna güvenle devam ediyorsa, bunda adını bilmediğimiz bu kahramanların payı çok büyük!
Çünkü coğrafya böyle!

Hem mücadeleyi, gözü karalığı, kararlılığı hem de AKLI şart koşuyor! İşte Türkiye şimdi uzun zamandır unuttuğu AKLINI her projenin içine katıyor!

Unutmayın asıl rahatsızlık nedeni bu! Türkler'in geri gelmesi, birilerinin bölgeden pılını pırtını toplaması demek!

Bu nedenle Ankara'nın ORTADOĞU ile buluşması engellenmek isteniyor! İpin bir ucunda Türkiye varsa, diğer ucunda İngiltere ve Avrupa var! İşte bu ipteki mücadele içeriye yansıyor! Her gerilimin arkasında bunlar var! Tabii bir de bu güçlere yaslanan içerideki BARONLAR!

Gerçek isimlerini saklamayı başaranlar ellerinde hançerle hep arkamızda!

Bu bloğu dağıtmanın en güzel yollarından biri Ankara'nın KÜRT KARTINI eline almasıydı! Ama çok sorunlu bir konuydu! 30 yıldır ülkenin kanını emen bir örgüt ve arkasında da dev bir koalisyon vardı! Anlatması ve anlatılması zor bir konuydu!

Yıllarca Türkiye'yi kontrol eden güçler, bir yandan Kürtler'e silah verip dağlara çekiyor, diğer yandan da DEVLETİ onların peşine takıyordu! Ülke kaybederken sadece onlar kazanıp gülüyordu!

Savaş sürdüğü müddetçe Türkiye kendi içine kapanan, kısır, sorunlu ve geleceğini arayamayan bir ülke olarak kalıyordu! Bizi ayrıştırıp gücümüzü emiyorlardı! 60 yıldır da bu oyuna geliyorduk! Aklımızı, tarihimizi, dinimizi, zaferlerimizi unuttuğumuz için artık OYUN KURAMAZ olmuştuk! Mutasyona uğramıştık! Kimliğimizi ve güvenimizi kaybetmiştik! Oysa BÜYÜK DEVLET, büyük oyun kurardı!

İşte şimdi Ankara oyunu gören ve rol çalan konumda!
İlk adım Kürtler'e "Biz kardeşiz" denilerek atıldı!

Hiç ummadıkları bir hamleydi!

Kafalarında BÖLÜNMÜŞ bir Türkiye vardı. Tek dertleri Ankara üzerinden Kürt topraklarına ve enerjiye ulaşmaktı! Çok uğraştılar.
Daha da uğraşacaklar ama olmayacak. Türkiye bölünmediği gibi büyüyecek!

Ama içeriye bir bakın, belli gruplar ve isimler Londra'nın ekmeğine yağ sürerek VATANI kurtarmaya çalışıyorlar! Olmayacak duaya "AMİN" diyorlar!

Kurulacak KÜRT DEVLETİNDEN söz ediliyor!

Öyle bir devlet kurulamaz!

Bunu kurmaya kimsenin gücü yetmez! Ayrıca Türkiye'den ayrılmak isteyen de yok! Ama olaylara DUYGUSAL gözlükle bakınca eksenden uzaklaşıyoruz.

Neden Kürt devleti kurulamayacağını ben değil, Neçirvan Barzani'den dinleyelim!

Açılım süreci başlamak üzereyken Neçirvan Barzani ünlü TİME Dergisi'ne konuştu. Çok önemli sözler söyledi:

"Türkiye bizim umut kapımız.

Eğer bu umut kapısı kapanırsa, Bağdat'a teslim oluruz ve hepimizin çıkarları tehlikeye girer. Tam bağımsız bir Kürdistan için fırsat var ama bu imkansıza yakın.

Türkiye politikası, bağımsız bir Kürdistan olmasına açıkça karşı. Bu da bizim karşı karşıya olduğumuz kader. Türkiye bizi her zaman durdurabilecek çok güçlü bir askeri güce sahip...

Irak'ın bütünlüğünü tehlikeye atan tek şeyin Bağdat'taki Başbakan Maliki'nin tutumudur. Irak'ın bütünlüğü bahane edilerek Türkiye ile boru hattını engellemek istiyorlar.

Ama bunu tamamlayacağız. ABD de bu hatta karşı. Türkiye'de işler çok değişti. Bu kadar basit.

Türkiye'nin hiç sahip olmadığı bir şeye ihtiyacı var. Aynı şey bizim için de geçerli. Karşılıklı ihtiyaçları giderme, iki tarafın da anlayışı oldu. Bu ekonomik bir konu. İki taraf da gelişim kaydetmek istiyor. Anlaşma tamam."

Barzani, bunları yaklaşık bir yıl önce söyledi. Daha öncesinde de başka isimlerin bu anlama gelecek sözleri vardı.

Diyeceğim bu işler kolay olmuyor! Türkiye'nin gittiği ROTA belli! Kürtler'i alıp büyüyecek! Aksi halde Kürtler de yalnız başına yaşayamaz! Yaşatmazlar!

Bakın Osmanlı'nın çıktığı yerlere, huzur bir türlü gelmedi! Onlar için BİR DAMLA PETROL BİR DAMLA KANDAN daha değerli!
Sorun bu!

Eğer bu topraklarda AMAZON'daki yerli kabileler yaşasaydı, onlar da savaşacaktı! Sebep bulunurdu!

Bir de kimse söylemiyor ama eğer Kürtler'in kontrolündeki ENERJİ buraya aktığı zaman İNGİLTERE adına Türkiye'yi kontrol edenler uzun süre ayakta kalamaz! Bu aileler yıkılır gider! Bu değişimin yaşanmaması için çırpınıyorlar! Nasıl olsa ölen Türk ve Kürt gençleri onların saltanatlarını uzatıyordu!

Yaşadığımız hiçbir zaman, Türk-Kürt savaşı olmadı! Bu sadece oyunun adıydı! Ankara bunu bozunca uykuları kaçtı!
Şimdi bunu bozmaya çalışıyorlar!

NOT 1: Öcalan İmralı'dan gönderdiği bir mektupla bütün Kürtler'i Irak'ta bir araya topladı! Biliyorum söylemesi de kabullenmesi de zor ama; Öcalan, Kürtler'i Ankara'ya bağlayacak! Bunu net olarak gösterdi! Rakibi de yok!
Bütün Kürtler'in üzerinde büyük etkisi olan biri İmralı'da yaşıyorsa ve Ankara bu kartı masaya sürüyorsa, kim rahatsız olur? Bir düşünün!

NOT 2: Yılbaşı gibi açılım süreci başladı! Geçen zamanda hiç şehit cenazesi gelmedi!

Geçen yılın aynı döneminde yani yaklaşık 8 aylık süreçte, 198 şehit vermiştik!

ergün diler
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız