Mısır Devlet Televizyonu Halk TV!

Mısır Devlet Televizyonu Halk TV!


ABD, İsrail, Suudi Arabistan ve BAE destekli darbenin adresi Mısır! Seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için halk günlerdir Adeviyye Meydanında ve Mursi dönünceye kadar orada kalmaya da kararlı. Hele ki darbeci Sisi’nin namaz kılarken insanları katletme emri vermesinden sonra bu kararlılık daha da perçinlendi. Bu öyle bir katliam ki insanları hastaneye dahi götüremediler, bu öyle bir katliam ki meydanda kurulan küçük hastanelere “çantalarınızdaki pamukları getirin” diyecek kadar acı olan!
Çaresizlik ama onurlu bir şiddetsiz kararlılık… Üstelik bazı yazarların dediği gibi, “Mursi’nin tutulduğu söylenen Cumhuriyet Muhafızları binasına teröristler saldırdı” şeklinde bir iftiraya uğrayanlara katliamın yaşadığı ilk anda bile İhvan “şiddete bulaşmayın” diye yüzlerce çağrı yaptı.

İşte böylesine bir ortamda bizim Gezi zekalılar hiç boş durmadı. Kendilerini Mısır halkıyla kıyasladı. Oysaki onlar sandığa saygı istiyorlardı, bizimkiler ise sandık herşey değil diyerek sokağı ve şiddeti destekliyordu.

Mısır’da böylesine vahşi bir katliam yaşanırken Gezi’yi kesintisiz yayınlarla veren BBC, CNN gibi ikiyüzlü medyanın Türk versiyonu Halk TV’de ortalarda yoktu.

Çok meşguldü tabi…

Halk TV, Ramazan’da Gezi propagandası nasıl yaparımın peşindeydi. Yayınladığı 1 dakika 20 saniyelik fragmanda Ayşe Sucu’yu Müslüman kadının modern yüzü spotuyla verirken 'Vitrin Müslümanlığı bitiyor, gerçek İslam geliyor' sloganını kullandı. Teravih saatinde gezi ruhunun oluşturduğu parklardan canlı yayın yapacağını duyuran kanal, 'Anti kapitalist Müslümanlarında' orada hazır bulunacağını müjdeledi!

Zekeriya Beyaz’ı da sevenleri ile buluşturacağını açıklayan Gezi zekalı Halk TV, fragmanın finalinde ise '‪#‎direnramazan‬' hashtag’ini kullandı.

Halk TV özellikle bu süreçte bana Mısır Devlet TV’si gibi geldi.

Karşılaştırdığınızda birçok benzerliği siz de fark edeceksiniz. Tıpkı Gezi Parkı zihniyetinin çoğunluğu ile Mısır’da darbeyi destekleyenlerin zihniyetinin aynı olduğu gibi!

Vali Mutlu'ya 'Parkta eşimle öpüşebilecek miyim' diye soran kadınla “Bizi Öküzler Yönetiyor” diyen modacı buzağının zihniyetinin aynı olması gibi!

Mısır'da Mursi'yi destekleyen göstericilere yönelik saldırılarda rol alan "Baltacılar"a para verenlerle Gezi’de para dağıtanların zihniyetinin aynı olması gibi!

Zaten iddialara bakarsak Mursi gibi Erdoğan’ın da Gezi eylemleriyle devrilmesi planı için henüz pes etmediler.

BAŞÖRTÜLÜYE BÖYLE TÜKÜRÜLÜR!

Bu bir mağduriyet hikayesi mi?

Hayır bu bir alçaklık hikayesi…

Bu birilerinin, Mısır’da halkın üzerine ateş açanları alkışlayanlar gibi eline fırsat geçse neler yapabileceğini anlatan gerçek bir hikaye!

İstanbul Kabataş’ta Z.D’nin savcılık ifadesini sizlerle de paylaşmıştım bu köşeden….
6 aylık bebeği ile yaşadığı korkunç olayın ardından utanmaz bir kitlenin bir de hani MOBESA hani MOBESA dediği Kabataş olayının değişik bir versiyonu! Hani şu Halk TV’nin “Şiddete uğrayan başörtülü kadın fantezi” altyazısıyla verdiği korkunç hadise gibi!
Gezi Parkı eylemleri ardından başörtülülere olan kinini içinde tutamayanlar bu süreçte hayli fazla…

Bunlardan birini yine sizlerle paylaşalım;

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından nöbetçi Cumhuriyet Savcısı İsa Dalgıç’a gönderilen bilgi notunda bakın özetle neler anlatılıyor;

İstanbul’un Fatih semtinde bir restaurant da 2 başörtülü kızımız kahve içerken içeriye Ç.T adlı bir adamla Y.D adlı bir kadın giriyor. Aşırı dekolte giyimli olan kadın haliyle dikkat çekiyor. Kısa bir süre sonra oturdukları yerden önce adam kalkarak B.Y ve S.Ş isimli iki başörtülü kızın yanına gidiyor ve “Siz neye bakıyorsunuz, burası hür bir ülke biz istediğimiz gibi giyinip gezeriz” diyerek sözlü saldırı da bulunuyor. Ardından kadın oturduğu yerden kalkıyor ve ağıza alınmayacak küfürler etmeye başlıyor. S.Ş adlı kadının başörtüsünü çıkararak saçını çekiyor. Bunun üzerine aralarında münakaşa başlıyor ve bu kez kadın B.Y adlı kadının yüzüne tükürüyor. Sonrasında bu iki kişi lokantadan ayrılarak lüks bir otomobile binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

Saldırıya uğrayan başörtülü kızların şikayeti üzerine bu 2 şahıs mahkemeye çıkarıldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor.

Alçakça, adice gerçekleştirilen saldırılardan sadece biri…

Şimdi soruyorum size kim bunlar?

Bu nasıl bir düşmanlık?

Bu nasıl bir rezillik?

Bu nasıl bir hadsizlik?

Ve size bir şey daha soruyorum…

Bunların elinde daha geniş imkanlar olsa ne olur?!

---------------------------------

“EŞCİNSEL ONUR YÜRÜYÜŞÜ” ADLI REZİLLİĞİ GÖSTEREN BASINA KINAMA

30 Haziran 2013 tarihinde İstanbul’un merkezinde gerçekleştirilen “Eşcinsel Onur Yürüyüşü”ne ait yayınları kaygıyla izledikten sonra bir açıklama yapan Türkiye Aile Platformu “Annesinin omuzlarında yürüyüşe katılan ve elinde toplum değerlerine meydan okuyan “Genel Ahlaksız” dövizini taşıyan yavrumuzun ve pankart tutan küçük yaşta bir erkek çocuğunun fotoğrafları; katılımcıların pornografik görüntüleri ve bu görüntülerin çocuk ve gençlerin ulaşabileceği medya kanallarında açıkça ve özdenetimden yoksun bir şekilde yayınlanması değerlerimiz ve çocuklarımızın geleceği açısından son derece endişe vericidir. Ahlak bir toplumda birlikte yaşamanın kurallarını belirler, kişilere güven sağlar. Genel ahlaka yönelik bir meydan okuma, toplum değerlerine meydan okumadır. Basın İlan Kurumu, Basın Ahlak Esasları hakkındaki, Genel Kurulun 129 nolu Kararı, 7 maddeden oluşmaktadır ve 18 Kasım 1994 yılında alınmıştır. Bu esaslarda; küçüklerin ve gençlerin toplum içinde, kişiliklerinin gelişmesini ve korunmasını olumsuz etkileyecek yayınlar ile ahlâka aykırı yayın yapılamaz ilkesi de düzenlenmiştir. Söz konusu ilkenin gereğinin yerine getirilmesi için Basın Konseyi ve Medya Etik Konseyi’ni göreve davet ediyoruz” diyerek basını kınamak adına bir imza kampanyası başlattı.

Aynı tepkiyi göstermek isteyenler bu LİNK üzerinden imza kampanyasına destek verebilir.

http://www.change.org/tr/kampanyalar/kamuoyu-basın-konseyi-ve-medya-etik-konseyi-ni-göreve-davet-ediyoruz?utm_source=guides&utm_medium=email&utm_campaign=petition_created
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız