Futbol Kitlelerin Afyonudur

Futbol Kitlelerin Afyonudur

Futbol severler için biraz kötü bir yazı oldu ama gerçekleri bilmemiz ve uykudan uyanmamız lazım. İnsanlar oluşturdukları duygular ile muazzam enerji üretirler. En güçlü enerji korku ve kaos durumlarında ortaya çıkıyor. İşte bu enerjilerin tek bir alandan ve binlerce insandan aynı anda çıktığı ortam stadyumlardır, konser alanlarıdır. İşte bu muazzam devasa enerji çıkışını şeytan çok güzel kullanıyor. Futbol ve müziğin kitleleri biraraya getirmesindeki büyüyü bir düşünün, futbol spor olarak geçsede, ortada top koşturan 11! kişi haricinde hiç kimsenin aslında spor yapmadığı ama adının spor olduğu bir aldatmacadır. Bakın İspanyol diktatör Franco ya ait meşhur söz konuyu çok güzel anlatıyor; Kendisine halkı bunca yıl nasıl idare ettği sorulduğunda onlara şu meşhur yanıtı vermiş: "ONLARI YÜZBİNLİK BEŞİKLERDE UYUTTUM."

Başka bir diktatör olan Salazar ise: "ONLARI 3F İLE YÖNETTİM :futbol,fiesta(eğlence),fado(bir çeşit portekiz arebeski)."

Bizlerle aslında nasıl dalga geçtiklerini anlayabiliyormusunuz..

Futbolun dünya insanlarının zamanını, hislerini, ideolojilerini, maddiyatını ve hatta insanlığını ve hayatını almasındaki amaç nedir?

Heyecanın körüklenmesi işinin, insan fıtratının donelerini iyi bilen kişilerce yapıldığına bir örnek: FİFA yeni kurallarına, kalecinin topu geri pas olarak almamasını ekledi. Gerekçesi ise şu: Kalecinin eliyle aldığı topla oyunu soğutması, elinde tutması ve oyalamasıyla seyircinin heyecanının sönmesi ve oyundan kopması(İLLİZYONDA KESİNTİ). Diğerlerini siz düşünün..

Ya amigoların gelen kitleye tezahürat adı altında dağıttığı ve onlara söylettiği kağıtlarda neler var, neler? Avazı çıktığı kadar bağırılır. Birkaç örnek: " Ölmeye ölmeye, ölmeye geldik. Biz,falan takıma ve size ............geldik."

Peki ne için ölüncek? Gayri ahlaki konular neden tahrik edilir? Amigonun görevi sizce kimi andırıyor? Spor gazetelerinin manşetleri hangi duyguları yansıtır? : "Falan takım cehenneme geldi!"

İnsanlar hangi yöne ve kime yöneltilir? Ya bide bu sektörün kumarı var! Bir futboldaki kötü sözlere bak, bir de 650 yıldır yapılan ata sporu Kırkpınar güreşlerinin sözlerine : "İki yiğit çıktı meydane..ikiside birbirinden merdane.." diyerek iki tarafta onurlandırılıyor ve arkasından dua ediliyor, evet DUA.

Futbolda ise parçala, yok et, öldür!

Bugünkü futbol stadyumlarına dikkat ediyormusunuz? Nasıl da daha büyük ve şatafatlı bir illüzyon merkezine dönüyorlar değil mi? Kolezyum için Romalılar da aynı şeyi düşünüyorlardı, halk eğlensin, şeytana enerji aksın daha da güçlensin bu arada elitelere de para aksın. Neydi şu yeni kurulan stadın ismi ARENA!!!!! Kin boşaltma merkezi, birden spartaküs dizisi aklıma geldi nedense ,aslında hepsi aynı amaca hizmet, geçmiştede öyleydi, şimdede aynı sadece isimleri değişiyor. Sadece isimlerii!!

" VE DE Kİ: RABBİM , ŞEYTANIN KIŞKIRTMALARINDAN SANA SIĞINIRIM VE KARŞIMA ÇIKMALARINDAN SANA SIĞINIRIM"Müminun/97,98
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız