Direnme hamile, bu gazla 3 çocuk doğur

Direnme hamile, bu gazla 3 çocuk doğur!


Tuğrul İnançer sizin dokuz ayda doğurmaya çalıştığınız fikri, saniyede kalbinden döktüren en erdemli adamlardan birisidir.

Tuğrul İnançer, Mevlana'yı düğün palyoçuluğuna dönüştüren semazen sektörüne kadim tasavvuf bilgisiyle savaş açan ender adamlardan birisidir. Ne dedi de bu çapulcuların ölü doğan gezi eylemlerine malzeme ettiler.

TRT'de yayınlanan Ramazan Sevinci adlı programa katılıp geçmişle bugün arasında mahremiyet sınırlarının neye dönüştüğünü anlatırken konu hamile kadınlara geliyor. Ne söylediğini bilirsiniz.

Ve daha önemlisi Tuğrul İnançer'in ne demek istediğini aslında Anadolu Kadınları anladı. Hepiniz size hamile kalan annelerin ar ve edeple sakladığı çocuklarsınız. Tuğrul İnançer anne arşivinden konuşuyor.

Demek istediği göbeğine reklam alıp karnını ekran boyunca geren ünlülerin kapitalizmle dokuz doğurması. O bu durumdan nemalanan kadınları eleştirirken konuyu geçmişle bağ kurarak ve haklıca kıyaslayarak anlatmaya çalışıyor.

Benim en çok güldüğüm çapulcuların her olaydan geziye malzeme çıkarmak için açık arama motoru gibi davranması. Beyoğlunda bir grup kadın “ Gezine gezine doğuracağız” pankartları açıyor ve bedenimiz bizimdir diye ciyaklıyor. Ve aklıma hemen Türkan Saylan geliyor ne demişti Türkan Saylan. Başörtülü kadınlar evlerinde otursun.

Biz de kafamız bizimdir Türkan Saylan diyemedik. Bu özgürlük bizimdir sokaklar bizimdir diyen garnitür hamile kadınlardan mülhem özgürlük bizimdir sokaklar bizimdir kamu da hepimizin hakkıdır desek bile sesimizi kafamızı özgürlük haznesinde değerlendirmeyen kadınlar bugün ciyaklıyarak karınlarını kameralara geriyor. Hay Allah!

Şimdi madem karnı burnunda gezi eylemleri çapulcuların elinde ölü doğdu. Madem hamileliği inadına sevdiniz üç çocuk doğurup yumuşak karnınızı kolajlayabilirsiniz. Hazır gaza gelmişken direnme Ey hamile! doğur doğurabildiğin kadar sokaklar senin. Özgürlük senin.

Beyni ön yargı ve öfkeyle döllenen eylemcilere malzeme çıksın da nereden çıkarsa çıksın. Pes diyorum. Yazık. Gezine gezine doğurun da Taksim'i işgal etmeyin. Doğmamış eylemci çocuğa pankart biçmek bu olsa gerek.

Esra Elönü
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız