Kemal Kılıçdaroğlu isyan çağrısında bulundu

bir ingiliz bir yahudi bir ermeni bir pkk lı bu sözleri söylese anlarımda TC nin ana muhalefet partisinin başkanı söyleyince biraz garip söylüyor. acaba dünyanın hangi ülkesinde böyle bir muhalefet böyle bir parti vardır. chp yi bu kadro ile amerikaya yollayın inanın 5 ayda parçalarlar amerikayı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'na yapılan müdahalenin ardından yazılı bir açıklama yaptı.
AÇIKLAMANIN SATIR BAŞLARI

Bu çağrıyı; şu anda Taksim Gezi Parkı’na yapılan haksız ve hukuksuz operasyona dâhil olan ve bu müdahalenin parçası haline gelen başta kamu görevlileri olmak üzere herkese yapıyorum.
"DİKTATÖR ZİHNİYETİYLE TÜRKİYE'NİN CANINA KASTEDİYOR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir türlü dizginleyemediği kişisel hırsı ve diktatör zihniyeti yüzünden Türkiye’nin canına kastetmektedir.


Bu milleti kendi çıkarları için iç savaşa bile sürüklemekten çekinmeyeceği anlaşılan bir başbakanın, kanunsuz emirlerini uygulamak uluslararası normlara göre suçtur. Yapılan uygulamalar, insanlık dışı ve sistematik işkencenin sokağa yansımasıdır.
"ERDOĞAN'IN EMİRLERİNE UYMAK SUÇTUR"

Burada işlenen fiiller, sadece bir demokrasi suçu değil, aynı zamanda bir insanlık suçudur. Bu suçu işleyenleri ne halk, ne tarih, ne de insanlığın toplumsal vicdanı affetmeyecektir. Sağduyunun zerresini barındırmayan, bu milleti kendi çıkarları için ateşe atmaktan, ülkeyi yakmaktan çekinmeyen bir başbakan’n, kanunsuz emirlerine uymak suç işlemek demektir. Tayyip Erdoğan’ın suç ortağı olmak demektir.
"DÜNYA VİCDANI SİZİNLE GURUR DUYUYOR"

Bu kanunsuzluklara ortak olanlar gün gelir mutlaka yargı önüne çıkarılırlar, mutlaka hesap verirler. Ve yurttaşlarıma sesleniyorum. Bu direnişte en önemli gücünüz, haklılığınız ve barışseverliğinizdir. Haklısınız, güçlüsünüz. Çok iyi bilmelisiniz ki; Dünyanın ortak insanlık vicdanı sizinle gurur duyuyor
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız