Gezi Parkı olayları bize neleri öğretti

Gezi Parkı olayları bize neleri öğretti?

İnsan hadiselerden ders çıkarmasını öğrenebilirse, hadiseler ona hayırlar getirebilir. Gezi Park olayları herkese değilse bile birçoğumuza neleri öğretti bir sıralayalım:

Bu olayla bize; birikmiş öfkenin sağlıklı kontrol edilmediği zaman hayırlı sonuçlarının olmadığını öğretti.

Bu olaylar bize; faiz lobisinin, alkol lobisinin, otomotiv lobisinin, ilaç lobisinin ülkemizde ne kadar etkili olduğunu öğretti.

Bu olaylar bize; Türkiye'deki laiklerin elinin zayıfladığını düşünen Batının, yeniden harekete geçtiğini öğretti.

Bu olaylar bize; eğer düşecek gibi olursak neredeyse bütün Batı dünyasının bayram edeceğini hatta bir tekme de onların vuracağını dolayısıyla asla tökezlemememiz ve yıkılmamamız gerektiğini öğretti.

Bu olaylar bize; derin yapının özellikle sivil ve medya ayağının hâlâ dinamik olduğunu ve pusuda beklediğini öğretti.

Bu olaylar bize; komşumuzda yangın varken evimizde rahat uyuyamayacağımızı Esed gitmeden içimizdeki huzursuzluğun daima olacağını öğretti.

Bu olaylar bize; dost bildiğimiz kimi ülkelerin bizden, içten içe rahatsızlık duyduklarını öğretti.

Bu olaylar bize; içimizdeki bazılarının hâlâ SSCB'nin yıkıldığının farkında olmadığını, Çin'in kapitalist olduğunun farkında olmadığını öğretti.

Bu olaylar bize; yeryüzünde ilk temsilcisi Şeytan olan kapitalizmin, hedefine ulaşmak için gerekirse kendisine düşman gibi gözükenleri nasıl kullanabileceğini öğretti.

Bu olaylar bize; milliyetçilerle ulusalcıların hangi yapıştırıcıyla yapıştırılmaya çalışılırsa çalışılsın aynı ağaca gövde olamayacaklarını öğretti.

Bu olaylar bize; yıkanların sesinin yapanlardan çok çıktığını öğretti. (Bu arada on binlerce öfkeli insanları gören medya, Sevgi Dili Türkçe organizasyonlarında stadyumlara doluşan yüz binlerce sakin insanı görmedi)

Bu olaylar bize; mütedeyyin insanların cemaatçi olmakla suçlandığı bir dönemde, sanatçı dediklerimizin aynı şarkıyı söyleyen bir cemaat olduğunu öğretti.

Bu olaylar bize; mütedeyyin insanların da artık sanatçı kimliği kazanmaları gerektiğini öğretti.

Bu olaylar çocuklarımıza; kimi zaman hayranlıkla seyrettiklerinin diğer yüzünü göstererek, kimleri örnek alıp kimleri örnek almamaları gerektiğini öğretti.

Bu olaylar bize; bu coğrafyada yaşamanın zor olduğunu, her zaman fitnelere ve olaylara hazırlıklı olmamız gerektiğini PKK bitse bile başka olayların tezgahlanacağını, o bitince de başka bir fitnenin tezgahlanacağını öğretti.

Bu olaylar bize; asla zayıf olmamamız gerektiğini zayıf olursak bu coğrafyadan birilerinin bizleri silip atmak istediğini öğretti.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız