Tupac a pusu kuran SUGE KNİGTH (MARION KINGTH JR.)..

Tupac a pusu kuran SUGE KNİGTH (MARION KINGTH JR.)......

Marion Knight, Jr. (d. 19 Nisan 1965), Suge Knight olarak bilinen Death Row Records şirketinin kurucularındandır. Suge Knight, Tupac hapishanedeyken kefalet borcunu ödemiş ve onu şirketine alarak birçok albümünün çıkmasına yardımcı olmuştur. Tupac'ın bir çok düşmanı vardı. Bunlar Puff

Daddy, Biggie Smalls, Jay-Z, Chino XL, LL Cool J, Nas, C. Delores Tucker, Wendy Williams, Dan Quayle gibi ünlü isimlerden oluşmaktaydı. Suge Knight'ın Tupac'ı hapishaneden çıkarması ile ikisi iyi arkadaş olmuşlardı.

Tupac Amaru Shakur'un Öldürülmesi............

Snoop Dogg, Tupac'ın en yakın arkadaşlarından biriydi. Beraber yaptıkları bir çok parça vardı. Buna rağmen Snoop Dogg'un bir davasında şahit gösterildiği halde çıkmamasına Snoop çok bozulmuş ve araları gerilmişti. Bakıldığında bu kadar hızlı ve uçlarda yaşayarak bir çok düşman kazanan Tupac'ın ölümünde, neden Suge Knight'ın suçlandığını anlamak için yaşanan şu olay gösterilmiştir;Suge Knight ve Tupac 13 Eylül 1996'da Las Vegas'taki Mike Tyson boks maçından çıktıktan sonra Las Vegas-Nevada Flamingo Yolu'nda giderlerken bilinmeyen kişiler tarafından silahlı saldırıya uğramışlardır.


 Bu saldırı Tupac'ın oturduğu taraftan yapılmış ve saldırı bittikten sonra Suge Knight arabadan sadece cam kırıklarının yol açtığı ufak çiziklerle inmiştir. Tupac bu olayda hayatını kaybetmiştir. Yaşanan bu olaydan sonra Suge Knight 1996 yılında gözetim ihlali suçundan yargılandı ve 1997 yılında 9 yıl hapis yatması istendi. Bu durum Suge Knight'ın şirketteki işlerini de kötü yönde etkilemiştir. Notorious BIG'in 6 ay sonra vurularak ölmesi ile şirketten kopmalar başladı. Önce Nate Dogg ve arkasından Snoop Dogg ile Kurupt'da Death Row Records'dan ayrıldı. Önemli isimleri kaybeden şirket bir daha eskisi gibi olamadı.

Snoop Dogg , 2Pac'ın öldürülmesinde Suge Knight'ı sorumlu tutmuştur. Mahkemelerde ve yaptığı çoğu şarkıda bundan söz ederek davasından vazgeçmemiştir. Göz altına alınan Suge Knight, hapishanede yattığı zaman içinde Tupac'ın albümlerini de yayınlayarak tepkileri üzerinde toplamıştır.

Tupac ın öldürülmesi olayın da birinci dereceden şüpheli olan Suge Knight Hollywood caddelerinde illuminati yazılı BMW siyle gezerken görüldü.

Tupac ılluminatiyi ve yozlaşan sistemi eleştiren şarkıları ve sözleriyle hatırlanıyor.

''BEN İLLUMİNATİNİN BAŞINA K HARFİNİ EKLİYORUM.ÇÜNKÜ BEN İLLUMİNATİ PİSLİĞİNİ ÖLDÜRÜYORUM'' (Tupac...)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız