Backmasking Nedir

Backmasking Nedir ?

Bir çeşit gizli mesaj verme tekniğidir. Kayıtlı olan parça aynı hızda ters çevrilerek dinlendiği takdirde gizlenmiş mesaj ortaya çıkar. Bu arada her şarkıda backmasking yoktur.

Wiki tanımına göre; http://tr.wikipedia.org/wiki/Backmasking
Backmasking yaparken bilinen iki yöntem vardır.

Birinci yöntem; söylenmek, verilmek istenen mesaj kaydedilir ve bir programla ters çevrilir. Ortaya çıkan seslere en yakın seslerde anlamlı sözler yazılır. Bunu yapabilmek gerçekten çok zordur, kıvamı tutturmak, kelimeleri telafuz ediş şekli çok önemlidir. Yoksa direkt olarak arkada bulunan mesajı berbat eder, Sonra mesaj yerine abuk subuk şeyler dinlenebilir.

İkinci yöntem ise biraz daha basit olandır . Yine söylenmek istenen mesaj kaydedilir ve bir programla(Audacity) ters çevrilir sonra da parçanın münasip bir yerine mix' lenir. Ancak profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Audacity adlı program basit bir versiyondur. ONLAR sahip oldukları güçle daha kalite bir program kullanarak bunu düzenlerler(Şeytani Program) .

Tekniğin bu şeklinde parçanın düzden çalındığında anlamlı sözlerle bezeli olması şartı aranmaz. Anlaşılmaz bir vokal tarzıyla söylenmiş süsü verilir. Böyle şarkılar genelde ya melodiktir ya da brutal vokalli şarkılardır.

Çıkan mesajlarda ki anlamlar manalı ve manasız(biz anlayamayabiliriz) olabilir. Şuana kadar çıkan mesajlar, kötü kişilerin şeytana olan bağlılıklarını veya bu bağlılıktan kopamayan insanların isyanıyla doludur.

Şeytanı ayin veya ritüellerde o arka fonda çalan müzik, backmasking uygulamasından geçmiştir ve tersten çalar. Örnek olarak "Eyes Wide Shut" filminden örnek vermelim. (Not: Böyle şeyler sadece filmlerde olmuyor)

"Ayinde çalan ilahi ise şu: http://fizy.com/#s/12o3wb. Açın dinleyin hemen şimdi, iyi tribe sokuyo ehehe. Zaten öyle bi müzik ki bunun çaldığı ortamda 3 dakika dur "ben tanrıyım" dersin .

Burada Kubrick bir Ortodoks ve bir Hindu ilahisini mix'lemiş. Ve Kubrick ayin sahnesinde bu ilahiyi bize TERSTEN dinletiyor, kelime sonlarındaki garip telaffuzdan farkedebilirsiniz siz de ilahinin tersten çaldığını.

Bildiğiniz gibi satanist ayinlerde ritüeller tersten yapılır, Tanrı'ya ters gitmekle alakalı bi durum bu.

Filmdeki müziği ters çevirip dinlediğinizde ise aslında müziğin düz ve sözleri anlamlı halini dinlemiş oluyorsunuz,

buyrun burda çevrilmişi var: http://www.youtube.com/watch?v=-7fZ28GeQi8.

Ve neden Hindu ilahisi kullanılıyor biliyor musunuz? Çünkü Kubrick olayı çözmüş abicim, uyduruk spiritüalit Hindu inanışlarının da, tanrılarının da temelinde satanizm olduğunu biliyor adam.

Az da olsa zincirlermizi kırmışızdır umarım. Şimdi gelelim en önemli, can alıcı konuya. Şarkı nasıl ters çevirliyor? Tersten çevrilince o sözler nasıl ortaya çıkıyor?

Soruları cevaplamadan önce birkaç örnek göstermekte fayda var:
http://jeffmilner.com/backmasking/index.html

Anlam karmaşasının en yoğun olduğu kısma gelelim. Backmasking yapılırken veya backmasking yapılmış bir şarkıda herkesin beklentisi, şarkı sözlerinin direkt tersinin çevrilmesi. Örnek ile pekiştirecek olursak;

Normal hali : "Ali topu at."
Tersi : " Ta oput ila."

Böyle bir dünya yok. Ama bu yakın şeyler var. Mesela Duman'dan örnek verelim. (http://www.youtube.com/watch?v=KLwqc8vtxKI)

Normal hali : "Giderek üzdün bizi zaman"

Tersi : "Namaz bizi niye üzdün"

Şeklinde bir durum ortaya çıkıyor. Bu birbirine yakın bir maskelemedir, nadir denk gelir.

Çoğunlukla maskelemedeki kelimeler aynı olmaz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız