Guidestone - Rehber taşı

Guidestone - Rehber taşı

Kendisini Robert C. Christian olarak tanıtan, şık giyimli, orta yaşlı, gri saçlı, ince ve uzun boylu bir kişi, ABD'nin ve hatta dünyanın en iyi granit taşının işlendiği Georgia eyaletindeki Elbert kentindeki Elberton Granite Finishing adlı şirkete gidip "Ben küçük bir grup Amerikalı'nın adına burada, hem saat, hem takvim, hem rehber olacak bir granit anıt siparişi vermek istiyorum" dedi.
Elberton Granite Finishing'in dönemin Başkanı Joe Fendley, o günü şöyle anlatıyor:
"Etkileyici görünen o adamın anlattıklarıyla önce pek ilgilenmedim ama ne istediğini tarif ettikçe şaşırdım. Sadece dev granit taşları işlememizi değil, onları devasa bir astorlojik enstrüman şeklini andıracak bir şekilde yerleştirmemizi istiyordu. Bu çok zor bir işti ve kurtulmak için üç kat fazla bir fiyat söyledim. Ama o rakamı hiç itiraz etmeden kabul etti. Şemalarıyla geldi ve o şemalara göre çalıştık. Her şey bittiğinde ortaya çıkan bu dev anıta şaşırdık. Ama siparişini veren Robert C. Christian o gün bugün ortada yok. Ayrıca buradan ayrılırken bana açıkca R.C. Christian'ın takma bir isim olduğunu söyledi" dedi.
Gelelim bu taşın özelliklerine. Toplam 118 ton ağırlığında, 6 metreye yakın yükseklikte, beş ayağı ve bir de tepe taşı olan devasa anıtın, her bir taşı astronomik olarak yerleştirilmiş. Kuzey ve Güneyde ki taşlar, kutuplara dikey olarak yerleştirilmiş. Yapının merkezinde ki oyuk, yılın hangi zamanın da olursa olsun, güneş ışığı ile aydınlatılacak şekilde tasarlanmış. Tam merkezinde durduğunuzda ise orta sütunda ki delik, kutup yıldızını görebileceğiniz şekilde tasarlanmış.
Rehber taşının ayakları, güneşi yıl boyunca Doğu-Batı yönünde işaret edecek şekilde yerleştirilmiş. Tepe taşına açılan bir delikten gelen güneş ışını, bir ayağın üzerindeki takvimde, günü gösteriyor. Taşa bakmak isteyenler için google earth koordinatları; 34.231944, -82.894444

Şimdi geldik işin en janjanlı, fırfırlı kısmına. 4 devasa tabletin her yüzünde 8 farklı dilde yazılmış emirler var.
Yazılan diller; İngilizce, İspanyolca, Swahili (Doğu afrikada kullanılan bir dil, yaklaşın 80 milyon kişi konuşuyor.), Hintçe, İbranice, Arapça, Antik Çince ve Rusça. O kadar ölü dilleri bile koymuşlar da, bir Türkçe koyamamışlar. Her neyse taşlarda yazanlar ile devam edelim.
Taşta, ingilizce yazılanların türkçesi;

İnsan nüfusunu daima doğa ile uyumlu olarak 500.000.000'un altında tut.

Farklılıkların ve uygunluğun, gelişiminin çoğaltılmasını bilgece idare et.

İnsanlığı yaşayan yeni bir dil ile birleştir.

Tutku, inanç, gelenek ve her şeyi yönet.

İnsanları ve ulusları, adil yasalar ve sadece mahkemeler ile koru.

Bütün anlaşmazlıkları ülkeler üstü bir mahkemeye bağla.

Küçük yasalar ve kulanışsız protokollerden kaçın.

Kişisel hakları, sosyal görevler ile dengele.

Gerçeği, güzelliği, aşkı, sonsuzlukla ahenk kurma arayışını taktir et.

Dünyada bir kanser olma, doğaya yer bırak, doğaya yer bırak.


Bu yapının hemen batısında ise, yerde duran başka bir taşta ; "Let these be guidestones to an age of reason." yazıyor. Yani bu rehber taşları bir çağın sebebi olsun yazıyor. Mesela => "Yeni dünya düzeni."


Peki bu adamlar neden dünyaya bu kadar önem veriyorlar derseniz, bu sizin onları çizgifilmler de "Her şey kötü olmalı, herkes ölsün, dünya yok olsunn... muhahahahaha!" diyen mutlak kötü adam görüntüsün de hayal ettiğiniz için. Fakat gerçek öyle değil.

Yani bir kaç süslü, güzel söz kurdular diye aslında kötü olmadıklarını sanmayın. Yazımın ilerleyen kısmında, bunu daha iyi anlayacaksınız.
Daha önceden de illuminaticilerin, satanist olduğundan bahsetmiştim fakat satanist diyince aklınıza kedi kesen, metal dinleyen tipler geliyor. Çünkü öyle olmasını zannetmemizi istediler.

Tamam da bu herifler keriz mi? Şeytanın varlığını kabul edip tapıyorlarsa, Allah'ın da var olduğunu biliyorlardır. Bile bile cehenneme gitmek mi istiyorlar diye düşünebilirsiniz fakat kendilerinin dünya ile ödüllendirileceklerini sanıyorlar.

Şöyle ki; Eskiden 4 büyük meleğin hocası olan şeytanın özünde kötü olmadığını, Allah istediği için severek, kötü rolünü üstlendiğini ve buna karşılık olarakta dünyanın şeytana ödül olarak verdiğine inanıyorlar. Yani şeytanın görevi temsilen kötü rolünü oynamakmış. Şeytanda bunu kabul edecek kadar olgun bir ruhmuş, aslında Allah'a karşı bir isyanı yokmuş. Bizde inandık sanki. Böyle bir hasta düşünce yapısına sahipler.

"Allah buyurdu: “Çık oradan, yenik düşmüş ve kovulmuş olarak. Onlardan sana uyan olursa yemin olsun ki, cehennemi tamamen sizden dolduracağım.”" - Araf 18

"Ey âdemoğulları! Ben size, "Şeytana kulluk etmeyin, o sizin için açık bir düşmandır!" demedim mi?..." Yasin suresi 60. ayet. Burada açık açık onlardan bahsediliyor. Şeytanı tanrı yerine koyup onun isteklerini yapanlardan, illuminatiden yani gerçek satanistlerden bahsediyor
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız