CHP ‘li Muharrem İnceden inciler ve Ahır yapılan Camiler

CHP ‘li Muharrem İnceden inciler

‘'İsmet Paşa camilerin içine saman doldurmuş. Ama...'' Ama 'dan sonrası atmasyon, palavra, yalan, saçmalık, zevahiri kurtarma çabası. Ama 'sı da ne yani?

İnce göğsünü gere gere ‘'2. Dünya savaşında ortalık kasıp kavruluyor. Hitler Avrupa'yı yakmış yıkmış. Trakya'ya dayanmış bizim sınırımıza gelmiş, İsmet paşa Trakya'nın önemli bir bölümünü insanlardan boşaltmış camilere saman doldurmuş mu? Evet camilerin içlerine saman doldurmuş, samanların içine ülkeyi savunmak için silah koymuş.''

Buraya kadar varsayalım ki camilere bundan dolayı saman doldurulmuş.

Silah saklanmak için Türkiye'nin bütün camileri saman doldurulması mı gerekiyordu? Saman doldurulmayan camiler niye kapatıldı? Silah saklanmak için bu ülkede Camilerden daha uygun yerler yok muydu?
Hadi Trakya'daki Camileri anladık. Kütahya'daki, Manisa'daki, Konya'daki, Erzurum'daki, Van'daki tüm Türkiye'deki Camiler aynı şekilde Ankara'dan gelen emirle neden kapatıldı ve amacının dışında kullanıldı.
Camiler yalnız saman, buğday, arpa deposu haline getirilmedi. Birçok cami at ahırı olarak kullanıldı. Bu saklanılan silahlar at gübresinin içine mi saklandı?

Bazı camilerimiz askerlerin koğuşları haline getirilip bir köşeleri de tuvalet ve banyo olarak kullanıldığına ne diyecek bu CHP ‘liler acaba?

Bir bölgede birkaç cami bu amaçla kullanılmış olsaydı belki İnce'nin dediklerinin bir mantığı olabilirdi. Ülkede bütün camilerin kapatılması, hayvan ahırı, samanlık, depo, askerlerin kışlası haline getirilmesinin hiçbir haklı izahı olamaz. Neymiş Almanlar sınırlarımıza dayanmışmış.

Onun için mi Ezanı Türkçe okutturdular. CHP Hükümeti Onun için mi o zaman Türkçe Ezan okumaya itiraz eden din adamlarını cezalandırdı?

Mademki savaş kapımıza dayandı. Mademki ülkenin birlik ve beraberliğe en muhtaç olduğu bir zamandı. Camileri kapatmak, ezanı susturmakla, halk ile devletin arasını açarak toplumu germek kimin işine yarayacaktı?
Ezanı susturdukları, Camileri kapattıkları için mi Almanlar Türkiye'ye saldırmadılar?
Ezanı susturma ve Camileri kapatma zulmünden sonra gelelim CHP ‘nin Kur'an okumayı yasaklayan zulmüne. Kur'an öğrenmeyi, okumayı yasaklamakta mı Almanlar sınırlarımıza dayandığı için devreye sokuldu?
Medreseleri kapatarak din okullarında okumakta olan en az 50.000 öğrencinin istikbalini niye kararttılar, genç yaşlarında geleceklerine neden Hipotek koydular? Herhalde Almanlar sınırlarımıza dayandığı için değil?
Din adamlarının peşine düşerek birçoklarını hapislere atmaları, birçoklarını havadan sudan sebeplerle yargılayıp cezalandırmalarının Almanların sınırlarımıza dayanmasıyla uzaktan yakından bir alakası olabilir mi?
Bu insanlar Allahını kitabını bilen vatan için İstiklal savaşında savaşmış insanlar veya onların çocuklarıydı. Bunların bir tanesi bile Alman dostu değildi. Onların tek suçları iyi birer Müslüman olmaktı.

CHP ‘nin tek parti döneminde bu millete çektirdiği zulümlerin tek amacı ‘'İslam ve Müslüman düşmanlığı idi''. Halen bunu gizleyerek işledikleri suçlara ve zulümlere gülünç sebepler aramaları suçluluk psikolojilerinin dışa yansımasıdır. Yaptık ama… Ama'dan sonrası yalan, yalan ve yine yalan.

Ecevit'in İlk başörtülü Milletvekili Merve Kavakçıyı Millet Meclisinden çıkarılması için ‘'Atın bu kadını dışarı'' diye gürlemesi, her hayırlı işte CHP' nin Anayasa Mahkemesine itiraza gitmesi, İmam Hatipler için yapılan katsayı ve başörtü zulmü onların dine karşı olan düşmanlıklarının eserleridir.

Artık kimse bu halkı ve halkın çocuklarını aptal yerine koymaya devam etmesin. Artık onlar İbrahim'in, Musa'nın, İsa'nın Nemrudun ve Firavunun kimler olduğunu, kimin Allah'ın kimin Şeytanın yolunda olduğunu çok iyi biliyorlar.

Yalan söyleyen tarih ve milletin gözüne baka baka yalan söylemeye devam eden yüzsüzler utansın.

Arif Altunbaş
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız