11 eylül saldırısı sırasında sevinen mossad ajanları

11 EYLÜL SALSIRISNIDAKİ MOSSAD AJANLARI :
---------------------------------------------------------
İkiz Kulelerin yıkılışını seyrederken sevinç çığlıkları atan 5 Yahudi genç, beyaz renkli Chevrolet van olan taşıtlarını kendisini polise Maria olarak tanıtan bir Amerikalının rezerve yerine parketmişti.

911'i arayan Maria, polise

" Bir grup adam benim parkımda minivanları üzerine çıkarak adeta film izlermiş gibi faciayı mutluluk içinde seyrediyorlar. Bana şok geçiriyorlarmış gibi gelmedi. Bunun şaşırtıcı olduğunu düşündüm.' dedi.

Maria, arabanın plakasını da almayı başardı.

FBI devreye girince Urban Moving şirketine kayıtlı araç, içinde 5 Yahudi gençle New Jersey's Giants stadyumunda bulundu.

Arabanın içinde 4700 USD peşin ,
yabancı pasaportlar, 19 intihareylemcisinin kullandığı Stanley Knife tipinde çakı-bıçak vardı.

Aracı kullanan Yahudi genç polise verdiği ilk ifadede şunları söyledi :

" Biz İsrailliyiz, Sizinle bir sorunumuz yok Filistinliler problemdir.'


Şöförün ismi Sivan Kurzberg.
Diğer gençler ise kardeşleri Paul, Yaron Shmuel, Oded
Ellner ve Omer Marmari.

Nedense bu gençler diğer zanlılar gibi hapiste tutulmadı,
transfer edilerek FBI gözetimine verildi ve İstihbarata Karşı Koyma Şubesi Suçlular Bölümüne alındılar.

FBI, taşınma hazırlıkları yapan Urban Moving'in Yahudi sahibi
Dominik Otto Suter ile görüştü; tekrar ifadesine başvurmak için birkaç gün sonra geridöndüğünde kayıplara karışmıştı. Ailesinide yanına alarak İsrail'e döndüğü ortaya çıktı.

Firmanın bir işçsi, İkiz Kulelerin çöküşü sırasında işçilerin güldüğünü ve kendisine ' şimdi bizim ne ile uğraştığımızı ABD bilecek ' diye ilettiğini bildirdi.

CIA'nın Teröre Karşı Operasyonlar Eski Başkanı Vince Cannistraro, araştırma derinleştirildikçe MOSSAD'a çalışan ve İsraillilerin belirlendiğini,

Urban Moving şirketinin ' " radikal İslam'a karşı mücadele" için MOSSAD tarafından kurulduğunu ortaya çıkardıklarını açıkladı.
----------------------------------------------------------------------

İki haftalık gözaltından sonra İsrailli zannıların göçmenlik yasalarını ihlal (!) ettikleri gerekçesiyle sınırdışı edilmelerine karar verildi. Ancak CIA, devreye girerek zanlıların 2 ay daha gözetimde kalmasını sağladı.

Normalde iki defa ' polygraph test'inden ( yalan testinden) geçirilmesi ve ' 7 yalan detektör'ine bağlanması gereken Yahudiler, alelacele Kasım 2001 yılında sınırdışı edildiler.

Yalan detektörüne bağlanmamak için 10 hafta direnen Paul Kurzberg'in avukatı Ram Horvitz, iddiaları

' aptalca ve saçma' olaraknitelendirmedine karşın müvekkilinin bir başka ülkede İsrail ajanı olarak çalıştığı için teste tabi tutulamayacağını savundu.
----------------------------------------------------
İsrail'in Washington büyükelçiliği diplomatı Mark Regev, gençlerin olayı İnternet'denöğrendiğini, daha iyi seyredebilmek için yakınlaştığını belirterek, olayı ' Gençlik aptallığı diyerek geçiştirdi.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız