pkk nın açlık grevi menüsü

68 günlük açlık grevine rağmen fazla kilo kaybetmeyen terör tutuklularının, sağlıklarının bozulmamasının ardından kavurmalı, pekmezli, çikolatalı menü çıktı.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın isteğiyle sona eren 68 günlük açlık grevleriyle ilgili cezaevi yetkilileri ve sağlık mensuplarının tespitleri ortaya çıktı.

Açlık grevine başlayan tutuklulara, PKK/KCK'nın talimatlarını da emniyet güçleri liste haline getirdi. Buna göre mahkumlara açlık grevi reçetesi bile hazırlayan örgütün, 25. günden sonra kavurma ve et yiyenlerin bunu gizli yapmalarını emrettiği belirlendi. Uzun süreli açlık grevine rağmen mahkumların sağlıklarının bozulmaması ve fazla kilo kaybetmemeleri gizli yemek yemeye bağlandı.

YOĞURTLA PEKMEZ ÖNERİSİ

Bugün'ün haberine göre, açlık grevine katılanlara terör örgütü tarafından önerilen yiyecek içecek menüsünde şunlar yer alıyor: "Öncelikle ayran gibi ekşi içecekler, mercimek çorbası, günde 3-4 çikolata, et ve tavuk suyu, tahin pekmez, elma, portakal, tahin pekmezin içine portakal suyu sıkılıp yenilmesi, süt, yumurta, meyve suyu (cezaevi idaresinin verdiği içilebilir), sütlü kahve, süt veya süt tozu ilave edilebilir. Çay, ekmek. Cezaevi idaresinin verdiği bal, limon, süt alınıp kullanılabilir. Çikolata abartılmasın günde üçü geçmesin. Ayran meyve suyu da abartılmasın. Açlık grevinde 500 kaloriye kadar alınabilir. 20-25 günlerinde yoğurtla, çorbadan daha fazla içilebilir. 20-25. günde zorlanan olursa yoğurtla pekmez yenilebilir."
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız