Trt hakkında ki yalana ilk chp inandı

Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tören düzenlendi. Türk bayrağına sarılı şehit cenazeleri törenin ardından ambulanslarla ve askeri cenaze araçlarıyla GATA'dan çıkarıldı ve Etimes
gut Askeri Havalimanı'ndan memleketlerine gönderildi. Konv oyun havalimanı nizamiyesine girişinde, polis memurları saygı duruşunda bulundu. Bu anlar gazeteciler tarafından görüntülendi ve tüm medyada paylaşıldı.

FOTOĞRAFIN ÜZERİNDE OYNADILAR

Ancak o görüntüler üzerinden sosyal medyada TRT'ye çirkin bir saldırı düzenlendi. Konvoyun fotoğrafı montajlanarak haberin sunuş şekli farklı gösterildi. Üzerinde oynanmış fotoğraf, son dakika gelişmesi olarak verildi ve TRT Haber'in olayı, "Şehitlerimiz memleketlerine uğurlanıyor: Şehit cenazeleri yeni açılan kavşak ve duble yollar sayesinde artık daha kısa sürede memleketlerine ulaştırılıyor" diye yayınladığı gösterildi.

"ÇİRKİN BİR SALDIRI"

Bu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayıldı. TRT'nin şehit haberini bu şekilde verdiğini düşünenler olaya tepki gösterdi. Ancak gerçek farklıydı. hurriyet.com.tr'ye konuşan TRT yetkilileri "Bugün Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları dışında son dakika haberi vermedik. O fotoğraf montajlanarak yapılmış çirkin bir saldırı" dedi.


hurriyet.com.tr'nin haberinin ardından TRT Haber açıklama yaptı: "Sosyal Medya'da en hassas konumuz olan şehitlerimiz vesile edilerek TRT Haber'e yönelik iğrenç bir sahtekarlık kampanyası yürütülmektedir. Şehitlerimizin ruhlarını incitecek bu alçak kampanyayı başlatan ve ona alet olan maşalarla yargı önünde hesaplaşmak boynumuzun borcudur. Kamuoyumuza saygıyla duyurulur."

MUHARREM İNCE'YE AİT FACEBOOK HESABINDA YAYINLANDI

TRT'ye yapılan bu saldırı sonucunda sosyal paylaşım sitelerinde iktidar ve TRT hakkında ağır ifadelere kullanıldı. CHP'li Muharrem İnce'ye ait Facebook hesabından da paylaşılan bu fotoğrafın altında iktidara yönelik ağır eleştiriler yöneltildi. Ancak bu kare sonrası TRT'nin açıklama yapması sonrasında bu fotoğraf karesi Muharrem İnce'ye ait olan Facebook hesabından kaldırıldı.

CHP DE GERİ ADIM ATTI

CHP'nin resmi Twitter hesabından da paylaşılan bu kare sonrası TRT'nin; "O fotoğraf montajlanarak yapılmış çirkin bir saldırı" şeklindeki açıklamasının ardından CHP'nin hesabından o fotoğraf karesi kaldırıldı.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız