Beşiktaş'ı Masonlar mı Soydu

Beşiktaş'ı Masonlar mı Soydu?

BJK'nın Demirören ve onun mason locası üstadı MURAT ÜRÜNSAK'ın gizli ortak olduğu şirketi AKTİF REKLAM tarafından zarara uğratıldı iddiası spor gündemine bomba gibi düştü.
İddiaya göre;

2006 yılında Yıldırım Demirören ile temasa geçen Murat Ürünsak "Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar" isimli mason locasında üstattır aynı locaya üye olan Yıldırım Demirören'in kademe olarak üstüdür.

Bu ilişkiyi kullanarak kulüpte Pazarlama ve Gelirler Komitesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başlar.

Görevi esnasında, gizli ortağı olduğu Aktif Reklam Ajansı adıyla BJK'nın reklam ihalesine katılır. Yönetimdeki bazı kişiler bu ihalenin Aktif Reklam Ajansı'na verilmesini istemezler ancak Murat Ürünsak yöneticilerin önünde ağlayarak Yıldırım Demirören'i zor durumda bırakır.

Ertesi gün Yıldırım Demirören kendi başına aldığı bir kararla ihaleyi Aktif Reklam Ajansı'na verir, hemen sözleşmeyi imzalar ve senetler alır. Dönemin yönetimi bu anlaşmadan imza atıldıktan sonra haberdar olur.

Aradan geçen zaman içinde sözleşmenin gereği olan senetlerin ödeme günleri gelmeye başlar. İlk senet gününde ödenmez. İkinci senedin de ödenmediğini gören yönetici Murat Aksu, reklam şirketinin yöneticilerini görüşmeye çağırır ve durumun 1 hafta içinde düzeltilmesini ister. Bu esnada Murat Ürünsak'ın BJKStore'lara ürün tedarikinde fahiş fiyat uyguladığını tespit ederek her iki durumu da rapor halinde Yıldırım Demirören'e sunar.

Yıldırım Demirören'in cevabı ilginçtir; "Locadan üstadımı nasıl kovayım?".

Murat Aksu, vadesi geçen 2 senedin de ödenmediğini görünce sözleşmedeki fesih maddesini işleterek tek taraflı fesih uygular ve reklam operasyonlarını başka bir şirkete verir.

Yıldırım Demirören, mason locasındaki üstadına karşı mahcup olmuştur. Bu mahcubiyeti gidermek için fesih maddesini "2 senet" yerine "4 senet" olarak, yönetimin haberi olmadan değiştir(t)ir.

Bunun üzerine Aktif Reklam Ajansı, haksız yere fesih yapıldığı iddiasıyla, zararının tazmini için BJK kulubüne ve başkan Yıldırım Demirören'e yasal tebligatlar yapar. Bu tebligatlar dikkate alınmaz.

Murat Aksu, hukukçu sıfatıyla tehlikeyi farkeder ve yönetimi uyarır. Bunun üzerine Demirören, locadan üstadı olan Murat Ürünsak'ı arayarak durumu bildirir. Araya Fahrettin Çüroğlu girer ve bir toplantı ayarlar.

2011 yılında yapılan toplantıya Fahrettin Çüroğlu, Metin Keçeli, Engin Baltacı, Ertunç Sovanoğlu ve Murat Aksu katılır.

Murat Aksu 2,5 Milyon Dolar ödeme + 1 Milyon Dolar reklam ücreti ödemeyi teklif eder. Aktif Reklam Ajansı yetkilileri bu teklifi hemen kabul eder. Ama toplantıya katılan diğer yöneticiler "bu davayı nasıl olsa kazanacağız, hemen bir karar vermeden önce Demirören'e danışmalıyız" diyerek toplantıdan ayrılırlar ve bu davayı kazanacaklarına dair Yıldırım Demirören'i ikna ederler.

Yıldırım Demirören, kulüp yönetimi ve hukuk işlerinin davayı üstlenecek olmasından dolayı rahatlar ve sorumluluktan kurtulduğunu düşünür.

Eğer o gün o teklif kabul edilmiş olsaydı 3,5 Milyon Dolar zarar edilecekti ancak bugün zarar tazmini, 2006 yılından bugüne geickme faizleri, mahkeme ve avukat masraflarıyla kulübün zararı 14 Milyon Dolara ulaştı. Bunun dışında ayrıca 5 Milyon Dolarlık maddi tazminat dillendiriliyor.

Kaynak
http://www.oncehaber.com/haber/550-besiktas39i-masonlar-mi-soydu.html
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız