OLİMPİYATLAR,OLİMPİYAT MEŞALESİ,PROMETHEUS VE İLLUMİNATİ

OLİMPİYATLAR,OLİMPİYAT MEŞALESİ,PROMETHEUS VE İLLUMİNATİ.

OLİMPİYAT OYUNLARI BİLİNDİĞİNİZ GİBİ YUNANİSTANIN'IN OLYMPİA YÖRESİNDE BAŞLADIĞI TAHMİN EDİLMEKTEDİR.BAŞLANGIÇ TARİHİ TAHMİNLERE DAYANIYOR AMA MÖ 776 YILINDAN İTİBAREN OYUNLARIN KESİN TARİHİ TUTULMAYA BAŞLANMIŞTIR.

OYUNLARIN NEDEN YAPILDIĞI İLE İLGİLİ ÇOK MİTLER VARDIR.TANRILAR ADINA YAPILDIĞI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR VE YEREL BİR TANRIYA TAPINMA SEBEBİ OLDUĞUNDA HEMFİKİR OLUNMUŞTUR.

OLİMPİYATLARIN ETKİSİNİ KAYBETMESİ ROMALILARIN YUNANİSTANDAKİ GÜCÜNÜ ARTIRMASIYLA OLMUŞTUR.HIRISTİYANLIK ROMANIN RESMİ DİNİ OLUNCA DA OYUNLAR DİN KARŞITLIĞI OLDUĞU DÜŞÜNCESİYLE 393 YILINDA OYUNLAR İMAPARATOR THEODOSIUS TARAFINDAN TAMAMEN KALDIRILMIŞTIR.


İLK MODERN OLİMPİYAT 1896 YILINDA ATİNADA YAPILMIŞTIR.(BKZ. İLK MODERN OLİMPİYAT).OLİMPİYAT MEŞALESİNİN TAŞINMASININ İLK MODERN ÖRNEĞİ1936 BERLİN YAZ OLİMPİYATLARINDA DÜNYAYA SUNULMUŞTUR.BERLİN OLİMPİYATLARINA ADOLF HİTLER ÖN AYAK OLMUŞTUR. 


MEŞALENİN TAŞINMASI VE ANTİK YUNAN ŞEHRİ OLYPİA DA OLYMPİA DAĞINDA(TANRILARIN DAĞI) HALENDE YAPILDIĞI GİBİ,MERCEKLE GÜNEŞ IŞINLARINDAN ALINAN ISIYLA YAKILIP OLİMPİYATLARIN YAPILACAĞI YERE TAŞINMASI ADOLF HİTLERİN FİKRİYDİ.OLİMPİYATLARDAKİ MEŞALE TAŞIMA RİTÜELİNİ ULUSLAR ARASI OLİMPİYAT KOMİTESİ (IOC) TARAFINDANDA SÖYLENDİĞİ GİBİ ANTİK YUNAN TANRISI PROMETHEUS'U TEMSİLEN YAPILIR.ANTİK YUNAN TANRISI PROMETHEUS SÖZÜM ONA İNSANLARI YARATAN VE EVRENİ DÜZENLEYEN BİR MİMAR OLARAK BİLİNİR.


PROMETHEUS ASLINDA İLAHİ DİNLERDE ŞEYTAN LA AYNI ÖZELLİKLERİ TAŞIMAKTADIR.ÖZELLİKLERİ ARASINDA TANRISAL DÜZENE BAŞ KALDIRAN,İNSANLARA GÜNEŞTEN ATEŞİ GETİREN,TANRISAL DÜZENE KARŞI İNSANDAN YANA OLAN İNSANLARA GİZLİ BİLGİLERİ ÖĞRETEN GİBİ ÖZELLİKLERİ OLAN BİR TİTANDIR VE HER ZAMAN ELİNDE İNSANLARA ATEŞİ SUNMAK İÇİN TAŞIDI MEŞALEYLE TASVİR EDİLİR.


AÇIKÇASI GİZLİ BİLGİLERİYLE İNSANLARI AYDINLATMIŞTIR.IŞIĞIN TAŞIYICISIDIR.VE IŞIĞI GÜNEŞTEN ALMAKTADIR YADA ATEŞİ.BU BİLGİLERİN GÜNÜMÜZDE BİZİ GÖTÜRDÜĞÜ SONUCUN ORTAYA ÇIKTIĞINI FARK EDEBİLİRSİNİZ KOLAYLIKLA.


İLLUMİNATİ (AYDINLANMIŞLAR) HER ZAMAN MEŞALE TAŞIYAN BİR YADA BİRÇOK PUT EDİNMİŞLERDİR,TAPINMIŞLARDIR.BUNLAR ARASINDA EN ÜNLÜ OLANI ÖZGÜRLÜK HEYKELİDİR.

ÖZGÜRLÜK HEYKELİNİN MASON YAPIMI OLDUĞU ABD'DE İLGİLİ HERKESÇE BİLİNMEKTEDİR.PROMETHEUS PUTUNU İSE ROCKEFELLER PLAZANIN ÖNÜNDE YENİ DÜNYA DÜZENİNİN KURULDUĞU ZAMANDA TEMSİLİ ÜLKE BAYRAKLARININ ORTASINDA GÖREBİLİRSİNİZ.


ROCKEFELLER AİLESİ BİLİNEN EN BÜYÜK İLLUMİNATİ AİLELERİNDEN BİRİDİR.ŞİMDİ ÖNÜMÜZDE 27 TEMMUZDA-12 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENECEK LONDRA OLİMPİYAT OYUNLARI VAR.


OYUNLARIN BAŞLANGICINDAN ÖNCE MEŞALENİN YAKILMASI VE TAŞINMASI RİTÜELİ İSE YUNANİSTANDAN 5 BÜYÜK ARKEOLOJİK MERKEZ GEZDİRİLDİKTEN SONRA 17 MAYISTA ATİNADA, LONDRA OLİMPİYAT ORGANİZATÖRLERİNE TESLİM EDİLİCEK VE 19 MAYISTA İNGİLTERENİN GÜNEYİNDEN 70 GÜNLÜK YOLCULUNA BAŞLAYIP 27 TEMMUZ TARİHİNDE LONDRAYA VARACAK.


YOL BOYUNCA İNSANLAR TARAFINDAN ALKIŞLARLA TAŞINACAK.BU ASLINDA İNSANLARA SÖYLENDİĞİNDE EZBER BOZAN BİR İDDİA OLACAK Kİ ODA BİR MASON RİTÜELİ OLDUĞUDUR.MEŞALEYİ TAŞIYAN VE İLLUMİNATİ PUTU OLAN PROMETHEUS İNSANLARA ALKIŞLATTIRILARAK YİNE DOLAYLI YOLDAN İNSANLARI ŞEYTANA TAPINMAYA SEVK ETTİRME ÇABALARINDAN BİRİDİR.


OLİMPİYATLARDA BAŞKA RİTÜELLERDE OLACAK MI ODA AYRI BİR KONU ŞİMDİLERDE.TABİ BU İDDALARLA YENİ KARŞILAŞANLAR KANIT İSTEYECEKLER VE HAKLIDIRLARDA BİR SÖZÜM YOK. AMA NEYİ NEDEN ALKIŞLADIĞIMIZI BİLMEK LAZIM.ALKIŞLADIĞIMIZ YA ŞEYTANSA..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız