Nörojenez ve zombi

Nörojenez

Nerde görmüştük?
Dünyanın pekçok yerinde yapılan araştırmalarda...

Peki bu nedir?

Kök hücre araştırmaları ile ilgili birşeyler duymuşsunuzdur mutlaka. Temel olarak kök hücreler ölü hücrelerin yerini alabilecek joker-vari hücreler. Olayı bizim gibi zombilere bağlayabilecek taraf ise şu: bu hücreler ölü beyin hücrelerini oluşturmakta da kullanılabilir.

Konunun nereye gittiğinin farkındasınız değil mi

Zombilere nasıl sebep olabilir?
Tıp sizi beyin hasarı dışında pekçok durumda kurtarabilir. Organlarınızı çıkartabilir, bunları makineler ya da başka organlar ile değiştirebilirler ancak beyniniz öldüğünde artık dönüş yoktur değil mi?

Artık öyle olmak zorunda değil! Beyin travması geçirmiş hastaların beyinlerini yeni hücrelerle tekrar eski haline getirmeyi yapabiliyorlar. Hatta bu hastalar tekrar kalkıp gezebilecek hale gelebiliyorlar.

şimdi bunu ölü bir bedenin çürümesini engelleyerek, belki yapay bir kalp ve beyin ile vücut fonksiyonlarını sürdürecek durumda tutmak ile birleştirin. Çok uzun sürmediği sürece ölüleri geri getirebilmemiz mümkün olacak!

Bu harika bir haber değil mi? Reanimasyonla (işlemin adı bu) ilgilenen laboratuarlarınsa konuyla ilgili birkaç sıkıntısından bahsedelim. Beyin ölmeye dışarıdan içeriye doğru başlıyor. Dış katman, korteks, sizi insan yapan kısım. Böylece geriye sadece çok temel hareketleri yapmanızı sağlayacak ve temel içgüdüleri koruyacak kısım kalıyor.

Korteks hayatta kalmanız için gerekli değildir. Sizin yürümeniz, yemek yemeniz için beyin kökünüz yeterlidir. Tavukların başları kesildikten sonra etrafta dolanabilmelerini böyle açıklayabiliyoruz, bu arada başı olmadan en uzun süre hayatta kalma rekoruna sahip tavuk tam 18 ay kafasız yaşamış

Yani sonuç olarak, beyin hasarı olan bir hastayı alıp beyin kökünü, kök hücre yöntemi ile tekrar oluşturursanız, elinizde bilinçsiz bir şekilde ortalıkta dolanan bir insan olur. Düşüncesi veya karakteri, olmayan bu insanların sahip oldukları tek şey temel içgüdüler ve dürtülerdir.

İşte tam da aradığımız şey bu değil mi? Gerçek yaşayan ölüler bazı laboratuar deneylerinin sonuçları olarak orada bir yerlerde dolanıyorlar!

Bunun zombi kıyametine dönüşme olasılığı?
Düşünün... Dünyadaki tüm yasalar der ki tüm haklar ve sorumluluklar ölüm ile sona erer. Bedava iş gücü olarak kullanmak üzere beyinsiz köleler yapmak için tek gereken yeterli kaynağa ve ihtiyaca sahip birileri!

Birinin bunu denemesi için ne kadar süre geçmesi gerekiyor bilmiyoruz. Ancak yaşayanlara insan muamelesi yapmayanların ölüleri kullandığını öğrendiğimizde, şaşırmayacağımız kesin!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız