Nanobots

Nanobots

Nerde görmüştük?
Michael Crichton'ın Av(Prey) isimli romanında, PS2 oyunu Nano Breaker'da.

Peki bu nedir?
Nanobotlar kendilerini kopyalayan, siz farkında bile olmadan herhangi birşeyi inşa edebilen ya da yıkabilen mikroskopik robotlardır. Bu teknolojiye günümüzde çok büyük yatırımlar yapılıyor. Bilimadamları bir noktada nanobotların insanlığın sonu olacağının farkındalar ama bunun nasıl olacağını merak ettikleri için yaptıkları işe son veremiyorlar

Zombilere nasıl sebep olabilir?
Bilim küçük silikon bir çipi bir virüse bağlayarak, ilk nano-cyborg'u yarattı bile. Buldukları ilk şey de, cyborgların bünyelerinde bulunduğu canlı öldükten aylar sonra bile yaşamaya devam ettikleri oldu. Araştırmaların ilk aşamalarında ile nano teknoloji ile uğraşan bilim adamlarının bir zombiyi yaratmaya ne kadar yaklaştıklarına bakın. Yaptıkları işi (dünyanın sonunu hazırlamak) iyi biliyor olmalılar

Araştırmalara göre, bir on yıl içerisinde beyninize girip hasarlı nöron bağlantılarını yeniden kurabilecek nanobotlar yapılabilecek. Evet, nanobotlar zihninizdeki kopuk bağları birleştirirken ne ters gidebilir ki?

Bunun zombi kıyametine dönüşme olasılığı?
Birgün beyninizde nanobotlar olacağını garanti edebiliriz. Bunların siz öldükten sonra da çalışmaya devam edecektir. Yani beyninizdeki çürüyen hücrelerin yerini alıp sizin kaslarınızı ve eklemlerinizi kontrol edebilirler ve bunu tüm vücudunuz çürüyene dek yapabilirler.

Nanobotlar kendilerini çoğaltabilecek şekilde programlanacaklardır ve vücudun sahibinin ölümü onun da ölümü olacak demektir. Kendi varlıklarını sürdürebilmek için kendini yeni bir bedene aktarmak isteyecektir. Bu yüzden nanobot zombisi sağlıklı bir kurban bulup ısırmak isteyecek ve kan yoluyla aktarılan nanobot yeni yuvasında düzeni tekrar ele geçirmek için çalışmalarına başlayabilecektir. Yeni kurbanına geçen nanobot bu canlının korteksini devre dışı bırakıp beyin kökü ile birlikte kontrolü ele alabilecektir. Böylece dünya sürekli genişleyen beyinsiz insanlar ordusu ile dolacaktır.

Kimseyi paniğe sürüklemek ya da komplo teorisi oluşturmak için bunu söylemiyoruz. Ancak gelecekte birgün kontrolden çıkmış nanobot salgınlarının insanlığın sonu olabileceği aşikar!

Makale cracked.com'a, çeviri korkutuneli.com'a aittir. Kardeşim bu gerçek olabilirmillimunati kartlarındada görmüştüm


Günün birinde önü alınamaz bir salgın başlayabilir; deprem, yaşadığımız şehri dümdüz edebilir, dünyaya göktaşı çarpabilir. Ya da bakarsınız, zombiler kapımıza dayanır. Bunlar bizim tatsız senaryolarımız değil. Atlanta’daki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) böyle söylüyor.

Geçtiğimiz temmuz ayında, kurumun internet sitesinin bloğunda direktör Ali S. Khan imzasıyla yayınlanan yazı, CDC’nin kuş gribi ve kasırgalar kadar ciddi(!) bir başka gündemi olduğunu ortaya çıkardı. Khan, “Her türlü acil duruma, hatta zombi istilasına karşı bile hazırlıklı olabiliriz. Evet, doğru okudunuz; ‘zombi istilası’. Şu an gülüyor olabilirsiniz ama bu, bir gün gerçekleşirse, ‘İyi ki o yazıyı okumuşum’ diyeceksiniz. Hem bakarsınız, gerçek bir acil durumla karşı karşıya kaldığınızda ne yapmanız gerektiğine dair bir - iki şey de öğrenirsiniz” diyordu.


Bu gerçek olabilir son zamanlarda medya üzerine çok düşüyorve bu illuminatinin bir nüfüz azaltma politikası olabilir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Videolarımız